Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Technologia augmented reality w promocji Zabrza21-01-2011


Wspólnie z Urzędem Miejskim w Zabrzu oraz Dziennikiem Zachodnim firma i3D rozpoczyna projekt wirtualnej promocji Zabrza. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Przez kolejne siedem tygodni, w piątkowym dodatku Dziennika Zachodniego „Będzie się działo”, będzie można znaleźć zestaw 8 z 54 kart do gry przedstawiających wybrane atrakcje miasta, w tym dwa unikatowe Jokery. Nie będą to jednak zwyczajne karty. Specjalnie zaprojektowane przez firmę i3D karty, wykonane są w technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR, augmented reality) na rewersie będą miały nadrukowany kod przywołujący właściwą dla danej karty scenkę w postaci grafiki 3D oraz animacji.


21 stycznia 2011 rusza strona projektu www.asyzabrza.pl. W portalu znajduje się aplikacja, która wykorzystuje kamerę internetową oraz nadrukowane na kartach kody. Dzięki temu, nie wychodząc z domu, będzie można obejrzeć zabytki oraz ciekawe miejsca Zabrza, wraz ze scenką tematyczną. W międzyczasie lektor wyjaśni, dlaczego warto dane miejsce zobaczyć w realu.


Dla wytrwałych zbieraczy Urząd Miejski Zabrza przygotował nagrody. Najszybszych będzie natomiast nagradzać sama firma i3D. Pierwsze dwie osoby, które zgłoszą się z nową edycją kart w każdy kolejny piątek trwania projektu, zostaną zaproszone do siedziby firmy na prezentację możliwości „Technologii Wirtualnej Rzeczywistości”. Z kolei pierwsze dwie osoby, które skompletują całą talię i odezwą się jako pierwsze w ostatnim dniu projektu (4 marca), otrzymają nagrodę główną – indywidualnie zaprojektowaną przez firmę i3D wizytówkę w technologii AR.


Źródło: mediamikser.pl


Komentujesz: Technologia augmented reality promuje Zabrze

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: zabrze, augmented reality, rozszerzona rzeczywistość, 3d


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie