Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Tatry: oznakowali szlaki

 


Wszystkie tabliczki wskazujące kierunki i czas przejść na szlakach turystycznych w Tatrach ma zamiar wymienić do końca roku Tatrzański Park Narodowy. Niektóre z dotychczasowych tabliczek zawierały błędny czas dojścia do celu.


Czas dotarcia do celu na nowych tabliczkach został zweryfikowany i poprawiony. "Zdarzało się nawet tak, że czas dojścia podany na kolejnej tabliczce na szlaku był dłuższy, niż na tabliczce poprzedzającej" - powiedział PAP Szymon Ziobrowski z TPN. Zapewniając, że nowe tabliczki nie będą zawierały takich błędów.


Ponadto, na nowych oznakowaniach nazwy geograficzne będą pisane w takiej formie, w jakiej funkcjonują potocznie. "Na starych tabliczkach widniała nazwa np. Gąsienicowa Hala, na nowych będzie zmieniony szyk na - Hala Gąsienicowa" - dodał Ziobrowski. Na tabliczkach prowadzących do schronisk znajdzie się dodatkowo symbol danego schroniska.


Nowe oznakowania pojawiły się już m.in. na Drodze pod Reglami i Kalatówkach. Na terenie TPN jest 275 km szlaków opatrzonych 440 tabliczkami

 

źródło: PAP/podroze.onet.pl


Komentujesz: Tatry: oznakowali szlaki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie