Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Tatry: dwie turystki zsunęły się po śniegu


08-09-2010


Dwie turystki zsunęły się we wtorek po śniegu żlebem z Przełęczy Krzyżne do Doliny Roztoki. Trwa akcja ratunkowa - poinformował PAP we wtorek po południu Paweł Zadarnowski z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy dotarli do turystek; obie były przytomne. Jedna z nich trafiła już do szpitala w Zakopanem, druga jest tam przewożona. TOPR-owcy sprowadzają też na dół kolejnych członków grupy.

W Tatrach panują trudne warunki pogodowe. TOPR podkreśla, że tak długiego i głębokiego załamania pogody, sporych opadów śniegu, a w niższych partiach deszczu, dawno o tej porze roku nie było.

Na Kasprowym Wierchu leży około pół metra śniegu. Temperatury - niskie na dole, a ujemne w wyższych partiach Tatr - powodują, że śnieg nie topnieje. Takie warunki spowodowały, że tylko nieliczni turyści przemierzali w deszczu niżej położone szlaki. W wyższych partiach Tatr ruch praktycznie ustał - podaje TOPR.

Tatrzański Park Narodowy również informuje, że we wtorek warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. W części reglowej szlaki są mokre i śliskie, a miejscami oblodzone. Powyżej 1700 m n.p.m. panują warunki zimowe, szlaki znajdują się pod śniegiem i są nieprzetarte.


źródło:PAP/podroze.onet.pl

Komentujesz: Tatry: dwie turystki zsunęły się po śniegu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie