Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Sztuka na festiwalu Up To Date w Białymstoku
16-09-2011


„Daj muzykę bez sztuki, a rozdziobią nas i kruki, i wrony, jedno bez drugiego to je pomysł poroniony.”
Tak napisał kiedyś wielki poeta i takie jest motto tegorocznej, towarzyszącej festiwalowi wystawy 'We Care More'. Zajmie ona dwie hale kompleksu na Węglowej w Białymstoku. Uczestnicy festiwalu zobaczą na niej design, streetart, grafikę oraz rzeźbę. Do najważniejszych artystów warto zaliczyć białostoczan Piotra Jaworowskiego, Wojciecha Koronkiewicza, Kanciapa Kuztom Kreationz oraz Hakowo. Wystawie patronuje Benmar oraz Globart Print.


I am Gabz

Początkowo w twórczości Gabz'a przeważała stosunkowo mroczna tematyka. Świadomie podjęta decyzja, by obrać lżejszy i bardziej optymistyczny kierunek, zbiegła się z udoskonalaniem jego ulubionej techniki tworzenia, polegającej na łączeniu rysunku ołówkiem lub długopisem z obróbką cyfrową na komputerze. Tworzy również przy pomocy wektorów, akwareli, akryli i farb olejnych. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym oraz typografią.
Niezależnie czy jest to praca prywatna czy zlecona, celem Gabz'a jest, by efekt końcowy intrygował, był atrakcyjny i przyciągał uwagę odbiorcy nie tylko poprzez zastosowaną technikę i kolor, ale ogólnie pojęty koncept.


Piotr Jaworski, Ars Thanea

Urdzodzony w Białymstoku dyrektor artystyczny bazującej w Warszawie agencji Ars Thanea. Posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji obrazu dla firm z grupy Fortune 500 m.in. Nike, Nokia, Discovery Channel, Visa, Ubisoft, Martini czy Playstation. Przez lata, ze świetnym skutkiem, brał udział w tworzeniu wielu globalnych kampanii. Jego prace to regularne publikacje w gazetach jak idN Magazine oraz w Computer Arts pod pseudonimem „The Hej”. Był członkiem jury w konkursach reklamy w Nowym Jorku oraz reprezentantem Polski na festiwalu kreatywności Cannes Lions. Piotr otrzymał wiele krajowych i zagranicznych nagród m.in. World Luxury Award, KTR, Kreatura oraz FWA.


Kanciapa KUuztom Kreationz
Metaloplastyka - Adrian Łucejko i Kamil Stysiak

Ergonomiczne rowery o niepowtarzalnym wyglądzie i formie, projektowane pod indywidualne upodobania. Team Kanciapa Kuztom Kreationz tworzy je kompleksowo, począwszy od szkiców koncepcyjnych, a skończywszy na samodzielnym wykonaniu każdego modelu. Projektanci inspirują się zarówno designem motocykli, samochodów, czy wyglądem owadów, jak i realizują własne, futurystyczne wyobrażenia, a poszukiwania najciekawszej formy trwają czasem parę miesięcy. Celem jest stworzenie roweru o niebanalnej formie, zapewniającego jednocześnie maksymalny komfort i przyjemność jazdy.


Hakobo

Jakub Stępień aka Hakobo należy do 50 najważniejszych obecnie plakacistów na całym świecie (według Johna Fostera, autora książki New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century). Doskonale czuje się również w identyfikacji wizualnej, działaniach na pograniczu sztuki i dizajnu, w modzie i ogólnie – grafice użytkowej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w kraju, m.in. z Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski, Galerią Design – BWA Wrocław.
Wśród jego klientów znajdują się: Pogo, Festiwal Łódź Design, Wyborowa i inni. W swoich realizacjach prezentuje charakterystyczny styl, inspirowany zarówno tradycyjnym graficznym rzemiosłem, jak i kulturą ulicy. Zbiór jego prac obejmuje zarówno zdyscyplinowane, proste układy, jak również realizacje wynikające z fascynacji kamuflażem, graficznym noizem i estetyką nadmiaru.


Druga edycja Białystok Up To Date Festival rozpocznie się już za tydzień, 23 września i potrwa dwa dni. Na kilku scenach zaprezentuje się szerokie grono artystów, zarówno z polski jak i zza granicy. Wśród nich m.in.: Biosphere Live!, Scratch Perverts, Robert Hood Live!, Looptroop Rockers, Slugabed, Dope D.O.D., Silent Servant, Aux88 pres. Black Tokyo Live!, Parias, Ed Cox, Łona & Webber, Coco Bryce, Diox & The Returners.


Szczegółowe informacje na stronie www.bialystokuptodate.pl


Komentujesz: Sztuka na festiwalu Up To Date w Białymstoku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: festiwal muzyczny, białystok, letnie festiwale, up to date festival


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie