Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2251)

Szlak Przygody zaistniał w Brukseli

31-07-2013

Świętokrzyski Szlak Przygody zainteresował Komisję Europejską, jako przykład skutecznego wykorzystania funduszy unijnych na wsi.

– Zgłosiliśmy nasz projekt do Brukseli, bo innowacyjnie wykorzystujemy program lojalnościowy w rozwoju turystyki i agroturystyki – mówi Piotr Sadłocha. Koordynowany przez niego Szlak Przygody łączy największe atrakcje Świętokrzyskiego z firmami obsługującymi turystów. To pozwala łatwiej, wygodniej i taniej poznawać województwo. – Zielone światło dostaliśmy z ministerstwa rolnictwa, które uznało Szlak za świetny przykład współpracy międzysektorowej – dodaje Sadłocha.

Dyrekcja Generalna KE ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu wspiera działania rozbudzające przedsiębiorczość i wpływające na poprawę sytuacji ekonomicznej na obszarach wiejskich. Największe szanse na uznanie za „dobre praktyki” mają działania przynoszące realne korzyści i tworzące miejsca pracy w lokalnych społecznościach. Wybrane projekty będą w przyszłym roku promowane przez Brukselę, jako godne naśladowania wzory.

Szlak Przygody to największy sieciowy produkt turystyczny w Polsce. Swym zasięgiem obejmuje 850 km tras, ponad 100 oznakowanych atrakcji i 6 krain tematycznych. W jego ramach działa program lojalnościowy, pozwalający turystom zbierać punkty, które można wymieniać na nagrody lub zniżki do wykorzystania u partnerów Szlaku. Projekt realizuje Partnerstwo sześciu Lokalnych Grup Działania z województwa świętokrzyskiego, a finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Więcej informacji na stronie www.szlakprzygody.eu


Komentujesz: Szlak Przygody zaistniał w Brukseli

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie