Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2272)

Szlak Przygody z zagadkami

18-09-2013

Na świętokrzyskim Szlaku Przygody powstało sześć nowych ścieżek turystyki z zagadkami. Każda z nich ma swój wyjątkowy charakter i pozwala poznać inny rodzaj świętokrzyskiego dziedzictwa.

– Nasze questy odzwierciedlają różnorodność Szlaku, który sam podzielony jest na sześć krain tematycznych – wyjaśnia Piotr Sadłocha, prezes Fundacji Szlak Przygody.

W Łopusznie i Bodzentynie turyści odkryją sekrety lokalnej historii i z bliska zobaczą tamtejsze zabytki. Z Nowej Słupi ruszą na Święty Krzyż śladami legendarnego pielgrzyma Emeryka. Wędrując rowerem przez okolice Sadowia poznają miejsca, w których swe dziecięce lata przeżył Witold Gombrowicz. W kamieniołomie w Zachełmiu dowiedzą się wiele o geologii i najstarszych znanych czworonogach, czyli tetrapodach, których skamieniałe ślady znaleziono w okolicy. Natomiast dzięki trasie w Bielinach poznają tajniki świętokrzyskich wiedźm i czarownic – wiedzę o ziołach czy podróżowaniu na miotle – a dodatkowo skosztować będą mogli magicznego eliksiru sporządzonego według dawnych receptur w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej.

Ulotki z wszystkimi sześcioma questami będą dostępne do ściągnięcia ze stron internetowych Szlaku Przygody portalu Questing.pl. Z początkiem października dostępne również będą w miejscowych punktach informacji turystycznej.

Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Szlak Przygody z zagadkami

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: questing, poszukiwanie skarbów, szlak przygody


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie