Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Największy i najbardziej prestiżowy na świecie konkurs w dziedzinie fotografii przyrodniczej03-02-2011


Karkonoski Park Narodowy oraz Agencja Zegart mają przyjemność zaprosić do obejrzenia wystawy "Fotografia Dzikiej Przyrody - Wildlife Photographer of the Year 2010". Wystawa jest pokonkursową prezentacją najlepszych na świecie fotograficznych przedstawień natury.


Przedsięwzięcie organizują rokrocznie (od 1964r.) dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi - Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Wildlife Magazine.


Konkurs Wildlife Photographer of the Year 2010 jest największym i najbardziej prestiżowym w świecie, w dziedzinie fotografii przyrodniczej - przedstawiane tutaj prace wybrano spośród ponad 31 tys. zdjęć (niemal wyłącznie cyfrowych), nadesłanych przez ponad 3 tys. fotografów, z 83 krajów. Wystawa, poprzez prezentację wybitnych fotografii, ukazuje wspaniałość, dramaturgię i rozmaitość życia na Ziemi oraz inspiruje coraz to nowe pokolenia do tworzenia wizjonerskich i pełnych ekspresji fotograficznych interpretacji Natury.


Obecna edycja konkursu obejmowała aż 16 kategorii (w tym po raz pierwszy fotoreportaż) i 2 nagrody specjalne. Na wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w tych grupach. Fotograf, który wykonał zdjęcie najbardziej zachwycające i zapadające w pamięć, otrzymał oficjalny tytuł Fotografa Dzikiej Przyrody 2010. Osobno oceniane były prace młodych fotografów, do 17 roku życia. Podobnie do konkursu dla dorosłych, ten z nich który wykonał zdjęcie ocenione jako najbardziej interesujące, otrzymał oficjalny tytuł Młodego Fotografa Dzikiej Przyrody 2010.


“Ta wystawa należy do naszych najpopularniejszych. Zwiedzający widzą zapierające dech w piersiach obrazy i dowiadują się o zagrożeniach, którym stawiają czoła zwierzęta i rośliny naszej planety. Ochrona bioróżnorodności Ziemi stanowi samo sedno pracy Muzeum” - powiedział Michael Dixon, Dyrektor Natural History Museum.


Wernisaż wystawy odbędzie się dn. 03.02.2011 r. o godz. 17:00 w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN ul. Okrzei 28 w Szklarskiej Porębie. Wystawę można zwiedzać w okresie 03-27.02.2011 r. Zwiedzających zapraszamy od wtorku do niedzieli w godz. 9:00 - 15:00.


Więcej informacji o wystawie i konkursie "Wildlife Photographer of the Year" można znaleźć na stronie www.nhm.ac.uk/wildphoto


Komentujesz: Szklarska Poręba: Fotografia Dzikiej Przyrody 2010

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: szklarska poręba, karkonoski park narodowy, fotografia przyrody


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie