Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Szczyrk obniżył ceny. I efekt jest porażający

26-02-2009


2,5 tysiąca narciarzy skorzystało w środę z tras szczyrkowskiego ośrodka "Czyrna-Solisko". To o pół tysiąca więcej, niż w środy w czasie ferii zimowych.

 

 

W piątek zakończyła się największa zimowa impreza w historii regionu - Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy "Śląsk - Beskidy 2009". Przez cały tydzień właściciele hoteli i pensjonatów nie musieli martwić się o gości. Ale w weekend uczestnicy imprezy rozjechali się do domów. I o ile w Wiśle jest teraz pustawo, to Szczyrk od poniedziałku znowu jest pełen gości.


Powód? Zaczął się tam "zjazd cen", który ma potrwać aż do chwili, gdy na stokach stopnieje śnieg. Ceny o 20-30 proc. obniżyły hotele, wypożyczalnie sprzętu, restauracje, ośrodek narciarski "Czyrna-Solisko", w sumie ponad 30 obiektów. - W środę z wyciągów skorzystało aż 2,5 tysiąca narciarzy. To jak na tę porę roku i środek tygodnia bardzo dużo - mówi Stanisław Richter, prezes spółki Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, która w tym sezonie dzierżawi "Czyrną-Solisko".


Turyści, którzy spędzą przynajmniej trzy doby w którymś z hoteli biorących udział w akcji, dostają aż 30 proc. zniżki na karty terminowe w ośrodku. Codziennie zgłasza się ponad setka takich narciarzy. - Jeżdżę tutaj co roku, zawsze po szczycie sezonu. Przyznam, że tylu ludzi jeszcze tutaj nie widziałem - mówi Adrian Olma z Warszawy, który spędzi tu tydzień.

 

źródło: travelpolska.pl

 Komentujesz: Szczyrk obniżył ceny. I efekt jest porażający

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie