Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Źródło: dziennikturystyczny.pl

Szczecin promuje się przez blogi


22-10-2012


Szczecin Aloud – taką nazwę nosi blogowy projekt Szczecina. Ma być „inspiracją i pretekstem do innego spojrzenia na miejską rzeczywistość”. Szczecin zaprosił do projektu lokalnych blogerów. Mają dzielić się swoimi zainteresowaniami i odkryciami.


W założeniach powstający blog ma być pisany przez grupę osób – pasjonatów. Miasto zaprosiło do współrealizacji bloga Szczecin Aloud autorów dwóch najpoczytniejszych blogów w Szczecinie – Grzegorza Kluczyńskiego i Pawła Krzycha.


- Szczecińscy blogerzy odgrywają ważną rolę w kształtowaniu opinii i kreowaniu wizerunku Szczecina, a ich blogi uważane są przez mieszkańców za wiarygodne źródło informacji – przekonują organizatorzy akcji.

- Szczecin dynamicznie się zmienia. Tworzy swoją nową tożsamość. Mamy coraz więcej wydarzeń kulturalnych na skalę ogólnopolską. Widać też coraz więcej inicjatyw samych mieszkańców, którzy chcą zmieniać swoje miasto. Dlatego stworzyliśmy bloga, który ma być miejscem, gdzie szczecinianie mogą się dzielić swoimi pasjami i opiniami o kulturalnym i lifestylowym obliczu miasta – dodaje Piotr Wachowicz, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Marketingowej Urzędu Miasta Szczecin.


W ramach promocji bloga i dialogu z mieszkańcami realizowane są dwa elementy projektu: konkurs na redaktora bloga Szczecin Aloud oraz seminarium z udziałem znanych blogerów ogólnopolskich oraz szczecińskich. W pierwszej kolejności seminarium dedykowane jest uczestnikom konkursu, a także osobom zainteresowanym blogowaniem i autorom już istniejących w Szczecinie blogów. Podczas seminarium, na zaproszenie Miasta, swoim doświadczeniem w prowadzeniu i rozwijaniu blogów podzielą się: Kominek (Kominek.in, Kominek.es), twórcy wideobloga Matura to bzdura (maturatobzdura.tv) oraz wspomniani autorzy szczecińskich blogów – Grzegorz Kluczyński – „Szczecin nie jest wioską z tramwajami” i Paweł Krzych – „SzczecinBlog”.


Więcej informacji na stronie blog.szczecin.eu


Komentujesz: Szczecin promuje się przez blogi

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: szczecin


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie