Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Szczecin Plus Music Fest 201124-05-2011


17 marca 2011 odbył się pierwszy koncert w ramach Szczecin Plus Music Fest 2011. W Filharmonii Szczecińskiej wystąpił wówczas Bassekou Kuoyate, wirtuoz ngoni – zachodnioafrykańskiej lutni uważanej za praprzodka banjo. Do końca czerwca odbędą się jeszcze trzy koncerty, wśród których wystąpi m.in. Cesaria Evora, piosenkarka wykonująca mornę i coladerę, która przyjedzie do naszego kraju po trzech latach nieobecności.


Festiwal Szczecin Music Fest powstał w 2004r z zamiarem prezentacji muzycznych zjawisk world music i jazzu. Przez 7 edycji festiwalu odbyło się ponad 40 koncertów wykonawców z 5 kontynentów (m.in.: Jan Garbarek, Bajofondo Tango Club - po raz pierwszy w Polsce, Orchestra Baobab - po raz pierwszy w Polsce, Ladysmith Black Mambazo, Suzanne Vega, Richard Bona, Al Di Meola, Chick Corea, Manhatan Transfer, Al Foster, Paco De Lucia, Mariza, Kronos Quartet, Marcus Miller, Calexico - po raz pierwszy w Polsce).

Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Szczecina.


Program Szczecin Music Fest 2011


Ayo (Nigeria)
15 czerwca 2011, Zamek Książąt Pomorskich

Ayo to artystka, która podbiła serca Polaków piosenką „ Down On My Knees” pochodzącą z debiutanckiego albumu „Joyful”. Równie ogromną popularność odniosły także kolejne jej utwory „Life is Real” oraz „And It's Supposed To Be Love”. Album „Joyful” już w samym dniu premiery w Polsce zyskał status Złotej Płyty. Ayo koncertowała już w Polsce (m.in. w tak prestiżowych miejscach jak Sala Kongresowa). W tym roku będzie artystkę będzie promowała w Polsce swój nowy album, którego premiera odbyła się w marcu br.


Cesaria Evora (Wyspy Zielonego Przylądka)
21 czerwca 2011, Teatr Letni

Nazywana „bosonoga divą” jest niekwestionowaną królową world music. Cesaria Evora pochodzi z niewielkich Wysp Zielonego Przylądka, maleńkiego kraju u wybrzeży Afryki
Muzyczne inspiracje artystka czerpie z kabowerdyjskich, portugalskich, karaibskich, brazylijskich i kubańskich źródeł. W swojej karierze Cesaria Evora nagrała 14 albumów, za które otrzymała najwyższe nagrody i wyróżnienia, m.in. złote i platynowe płyty, nagrodę Grammy w kategorii World Music (2004).


Chris Botti (USA)
30 czerwca 2011, Zamek Książąt Pomorskich

Wyjątkowy styl, który reprezentuje muzyk, jest połączeniem tradycyjnego jazzu z funky, popem i r&b. Współpracował z największymi gwiazdami, wśród których można wymienić takich artystów jak: Chaka Khan, Frank Sinatra, Andrea Bocelli, Jill Scott, Rod Stewart, Dean Martin, Michael Bublé. Na swoim koncie ma wiele nagród, w tym nagrodę Grammy. W sumie Botti wydał 8 albumów oraz jedną płytę DVD z zapisem koncertu. Jego najnowsza płyta „Italia” prezentuje fragmenty włoskiej opery i filmowych ścieżek dźwiękowych.


Więcej informacji na stronie www.szczecinmusicfest.pl


Komentujesz: Szczecin Plus Music Fest 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: koncerty, szczecin, cesaria evora, szczecin music fest 2011


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie