Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Szalone Dni Muzyki w rosyjskich rytmach


05-09-2012


W dniach 28-30 września, już po raz trzeci, w Warszawie odbędzie się międzynarodowy festiwal „Szalone Dni Muzyki”. W ciągu 3 dni 950 artystów z całego świata zaprezentuje geniusz muzyczny największych rosyjskich kompozytorów: Rimskiego-Korsakowa, Czajkowskiego, Rachmaninowa, Prokofiewa, Strawińskiego i Szostakowicza.


W ramach tegorocznej edycji zaplanowanych jest 60 koncertów w 4 salach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz w namiocie koncertowym ustawionym na Placu Teatralnym. Specjalnie z okazji festiwalu sale Teatru Wielkiego - Opery Narodowej przyjmą nazwiska wielkich rosyjskich pisarzy: Sala Moniuszki zamieni się w Salę Puszkina, Zascenium – Dostojewskiego, Kameralna – Czechowa, a Sale Redutowe – Tołstoja. Namiot koncertowy, do którego wstęp będzie bezpłatny, obejmie patronatem Gogol.


Podczas festiwalu, poza występami uznanych polskich i zaproszonych z całego świata artystów, publiczność będzie mogła zobaczyć występy i usłyszeć młodych wykonawców – najlepsze zespoły z 10 szkół muzycznych z całej Polski.
Festiwalowi towarzyszą muzyczne programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i nauczycieli – „Akcja Labirynt” oraz koncerty dla najmłodszych, a także kobiet w ciąży i niemowląt – "Smykofonia".


„Szalone Dni Muzyki ROSJA” to polska edycja międzynarodowego festiwalu La Folle Journée, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest René Martin. Festiwal po raz pierwszy odbył się we francuskim Nantes w 1995 roku. Wkrótce potem jego coroczne edycje przeniosły się do Portugalii, Hiszpanii, Japonii, Brazylii i Polski. To międzynarodowe wydarzenie zyskało tak ogromną popularność, że w 2013 roku rozszerzy się na Kanadę i Chiny, a w kolejce czekają następne kraje.


Bilety w cenie 5, 7, 10 zł dostępne będą już od 1 września w kasach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, w sprzedaży internetowej.


Szczegółowe informacje na stronie www.szalonednimuzyki.pl


Komentujesz: Szalone Dni Muzyki w Warszawie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: festiwal muzyczny, warszawa, letnie festiwale, szalone dni muzyki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie