Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Świeży śnieg w Tatrach


14-11-2010


Świeży śnieg spadł w nocy ze środy na czwartek w Tatrach. Na Kasprowym Wierchu leży 10 cm białego puchu - informuje Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne. Wycieczki w wysokie partie Tatr w takich warunkach wymagają zimowego doświadczenia górskiego.

Powyżej górnej granicy lasu szlaki przykryte są warstwą świeżego śniegu. W wielu miejscach występują zalodzenia, a wejście na taki teren grozi niebezpiecznym w skutkach poślizgnięciem.

Poruszanie się w takich warunkach w wyższych partiach Tatr wymaga zimowego doświadczenia górskiego i posiadania sprzętu takiego jak raki i czekan oraz umiejętności oceny zagrożeń - ostrzegają ratownicy TOPR. W niższych partiach Tatr szlaki są mokre i śliskie.

Przy planowaniu wycieczki należy wziąć pod uwagę, że dni są coraz krótsze i trasę należy tak zaplanować, aby wycieczkę zakończyć przed zmrokiem.


Weekend w Tatrach zapowiada się dosyć pogodnie i ciepło, jak na tę porę roku. Temperatura maksymalna na Podhalu wyniesie od 6 do 8 stopni, a wysoko w Tatrach około -1 stopnia. Wysoko w Tatrach będzie wiał silny i porywisty wiatr, osiągający w porywach do 110 km/h.


źródło: PAP / przewodnik.onet.pl

Komentujesz: Świeży śnieg w Tatrach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie