Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Świętokrzyskie ma swój portal rowerowy08-11-2011


Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach stworzyła nowy serwis internetowy poświęcony turystyce rowerowej w województwie świętokrzyskim.


Strona www.rowerowe.swietokrzyskie.travel jest częścią projektu o nazwie „Rodzinne Szlaki rowerowe”. W jego ramach powstało 16 tras rowerowych, wyznaczonych na zasadzie pętli ze startem i metą w tym samym miejscu. Trasy zostały tak zaprojektowane aby umożliwić rowerzystom bezpieczne zaparkowanie auta. W pobliżu znajdują się punkty gastronomiczne. Każda z tras prezentuje walory krajoznawcze. Rowerzyści znajdą na nich punkty widokowe, pomniki, miejsce do odpoczynku na trasie, pomniki przyrody oraz atrakcje turystyczne.


Integralną częścią projektu jest uruchomiony portal, który daje użytkownikowi wiele możliwości. Oprócz zaplanowania podróży jedną z 16 tras, można znaleźć na niej informacje o atrakcjach na szlaku, ciekawych miejscach, obejrzeć zdjęcia. Strona zintegrowana jest z systemem GPS, który pozwala prosto z trasy, przy użyciu telefonu komórkowego wyposażonego w odpowiedni system, wysłać zdjęcia oraz informacje, które są natychmiastowo publikowane na stronie. W ten sposób, będąc na trasie można podzielić się wrażeniami, komentarzami czy zdjęciami.


- Jest to swego rodzaju portal społecznościowy, który integruje rowerzystów korzystających z tych tras. Zapraszamy do odwiedzenia tej strony oraz korzystania z nowych tras rowerowych. Mamy nadzieję, że będzie on integrował rowerzystów i stanowił dla nich ciekawe miejsce wymiany uwag, wrażeń związanych z jazdą na rowerze – czytamy na stronie ROTWŚ.


Źródło: rot.swietokrzyskie.travel


Komentujesz: Świętokrzyskie ma swój portal rowerowy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: świętokrzyskie, wyprawa rowerowa, turystyka rowerowa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie