Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Święto Wisły 201120-05-2011


Jazda iOnem, konkursy związane z Wisłą, degustacja przefiltrowanej wody z Wisły - to jedne z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na „Święto Wisły 2011”, które odbędzie się w najbliższy weekend (21-22 maja) na Płycie Desantu w Warszawie.


Organizatorzy eventu chcą udowodnić, że nabrzeże rzeki to doskonałe miejsce zarówno do uprawiania sportu jak i do odpoczynku. Jednym z partnerów Święta Wisły jest Fundacja Marka Kamińskiego, która realizuje ogólnopolski projekt „Szlak Wisły”. W ramach projektu Marek Kamiński spłynął Wisłą dwukrotnie – latem i zimą, wydany został przewodnik „Wisła – 1047 tajemnic” oraz powstał portal internetowy szlakwisly.pl.


W trakcie trwania pokazów, na miejsce tegorocznego "Święta Wisły", spływać będą jednostki z całego dorzecza Wisły. Na pokładach RIB-ów i łodzi motorowych warszawiacy będą mogli odbywać krótkie rejsy po Wiśle. Na zorganizowane grupy czekają zaś spływy kajakowe.


Mnóstwo atrakcji czeka uczestników również na lądzie - koncerty, wystawy i prezentacje polskich regionów turystycznych, sprzętu wodnego, pokazy ratownictwa, specjalności harcerskich, konkursy, małpi gaj i ogrody zabaw dla dzieci, siatkówka plażowa oraz inne zabawy i gry terenowe.


Dodatkowym elementem programu będzie prezentacja podziemnych tras turystycznych Polski. W tym celu Polska Organizacja Turystyczna wraz ze Stowarzyszeniem Tras Podziemnych zademonstruje ponad 10 najbardziej interesujących i dostępnych podziemii Polski, w tym tych znajdujących się w Warszawie… także pod Wisłą!


Organizatorem Imprezy jest Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. Wstęp na „Święto Wisły" jest bezpłatny.


Program Święta Wisły dostępny jest na stronie www.kaminski.pl


Komentujesz: Święto Wisły już w najbliższy weekend

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, wisła, marek kamiński, szlak wisły, święto wisły


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie