Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Święto Soli w Muzeum Żup Krakowskich30-05-2011


Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka już po raz IX zaprasza na coroczne Święto Soli. 5 czerwca (niedziela) od godziny 9.30 dziedziniec wielickiego zamku stanie się sceną dla rodzinnego festynu.


Święto Soli to duża impreza plenerowa przyciągająca co roku tysiące ludzi z różnych zakątków Polski, którzy wspólnie świętują i zgłębiają wiedzę dotyczącą „złota średniowiecza”.


W programie tegorocznej edycji znajdą się pokazy dawnych rzemiosł i zawodów, takich jak: garncarze, bednarze, powroźnicy, kowale, nosicze. Przybyli goście dowiedzą się co łączy proces dawnego warzenie soli z warzeniem piwa oraz jak niegdyś produkowano papier czerpany, którego znaczną ilość zużywała żupna administracja. Nie zabraknie stoisk dawnych i obecnych producentów soli w Polsce, sprzedawców wyrobów rzemieślniczych i staropolskiej karczmy.


Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w licznych konkursach i zabawach. W programie przewidziano także zwiedzanie wystaw, koncerty, inscenizacje, Kino Solne, mini- wystawę „Sól ze sklepów świata” oraz spotkanie z podróżnikiem, który opowie czym oczarowała go afrykańska sól.


Specjalną częścią programu będzie autoprezentacja miasta Oświęcim, które już w 1291 roku otrzymało od Mieszka księcia cieszyńskiego przywilej na skład soli wielickiej wywożonej na Śląsk.


Szczegółowe informacje na stronie www.muzeum.wieliczka.pl


Komentujesz: Święto Soli w Muzeum Żup Krakowskich

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wieliczka, muzeum żup krakowskich, muzeum soli, święto soli


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie