Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Święto Niepodległości w Warszawie10-11-2011


Dzień 11 listopada jest ustanowionym w 1937 roku polskim Świętem Niepodległości. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Poza coroczną defiladą wojskową chętni mogą wziąć udział w 23. Biegu Niepodległości oraz w innych atrakcjach przygotowanych przez stołeczne instytucje kulturalne.


Defilada wojskowa

Podczas tegorocznej defilady wojskowej będzie można zobaczyć umundurowanie i uzbrojenie z lat 1920-45, samochody wojskowe, a także 50 koni. Około godziny 13:30 defilada ruszy z Placu Piłsudskiego, by około godziny 14:30 dotrzeć do Muzeum Wojska Polskiego. Tam na warszawiaków będą czekały dodatkowe atrakcje. Będzie można spotkać się m.in. z twórcami filmu „Bitwa warszawska 1920”, reżyserem Jerzym Hoffmanem, aktorami i operatorami. Na koniec dnia zaplanowany jest także pokaz sztucznych ogni.


Bieg Niepodległości

Bieg Niepodległości jest jedną z niewielu imprez sportowych, której idea jednoczy zarówno profesjonalnych biegaczy jak i amatorów. Podczas zawodów sportowa rywalizacja staje się wyłącznie punktem odniesienia dla wyższego celu, jakim jest budowanie poczucia wspólnoty narodowej. Tegoroczny, 23. Bieg Niepodległości rozpocznie się o godz. 11:00, w okolicach skrzyżowania Al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Meta będzie znajdować się po drugiej stronie Al. Jana Pawła II. Zakończenie biegu zaplanowano na godz. 14:00.

 

Rock Niepodległości

Rock Niepodległości to wydarzenie, dzięki któremu młodzi ludzie mają okazję świętować niepodległość i manifestować swój patriotyzm. Kulminacją tegorocznej edycji będzie patriotyczny koncert rockowy, którego główną gwiazdą będzie zespół Lombard ze specjalnym patriotycznym programem. Wstęp na będzie bezpłatny. Aby jednak uzyskać wejściówkę należy zarejestrować się na stronie www.rockniepodleglosci.pl.


Święto Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego

Podczas Święta Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego cały dzień będą trwały warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-12 lat pod hasłem „Bohaterowie Niepodległości”. Dzieci będą wykonywać plakaty z postaciami historycznymi związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości - Józefem Piłsudskim, Ignacym Paderewskim, czy z Olgą i Andrzejem Małkowskimi, założycielami harcerstwa. Start o godz. 10:00. Wstęp w cenie biletu do muzeum.


Źródło: warszawa.naszemiasto.pl


Komentujesz: Święto Niepodległości w Warszawie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, muzeum powstania wielkopolskiego, święto niepodległości, bieg niepodległości


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie