Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Światowy Dzień Mokradeł w Parku Narodowym „Ujście Warty”


29-01-2011


Z okazji Światowego Dnia Mokradeł Park Narodowy „Ujście Watry” organizuje imprezę edukacyjną, poświęconą znaczeniu obszarów podmokłych dla przyrody i człowieka.


Niedzielna impreza rozpocznie się o godz. 11 i będzie okazją do poznania wielu ciekawostek przyrodniczych, ale także dobrej zabawy. Sam Dzień Mokradeł przypada zaś na 2 lutego. W programie spotkania w siedzibie Parku w Chyrzynie znalazły się m.in. inscenizacja o mokradłach w wykonaniu przedszkolaków, prezentacja zdjęć i prelekcja ornitologa i fotografika przyrody Darka Świtały.


Przygotowano także wycieczkę z przewodnikiem po nowej ścieżce przyrodniczej „Olszynki”. Obok tego możliwe będzie podziwianie uroków "Ujścia Warty” z wieży widokowej, będzie także coś dla ciała – degustacja potraw „rodem z mokradeł”.
Organizatorzy przypominają, że mokradła to miejsca tętniące życiem, o ogromnej liczbie gatunków roślin i zwierząt. Rośliny i gleba terenów podmokłych odgrywają znaczącą rolę w oczyszczaniu wody.


2 lutego na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Mokradeł. Tego dnia, w 1971 r. w irańskim mieście Ramsar podpisano Konwencję o obszarach wodno-błotnych o międzynarodowym znaczeniu, zwaną od tego czasu Konwencją Ramsar. Polska podpisała Konwencję Ramsar w 1978 r. Dotychczas zgłosiła 13 obszarów podmokłych o łącznej powierzchni ok. 145 tys. ha, wśród nich jest Park Narodowy „Ujście Warty”.


Źródło: przewodnik.onet.pl

Fot: Jan Jerszyński, pl.wikipedia.org


Komentujesz: Światowy Dzień Mokradeł w Ujściu Warty

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warta, dzień mokradeł, park narodowy, ujście warty


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie