Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Światowy Dzień Misia


 24-11-2009


Miś Paddington będzie w środę gościł w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, albowiem w tym dniu przypada Światowy Dzień Misia. Z tej okazji odbędzie się lepienie misiów z plastynki, specjalna lekcja muzealna, a wystawę "Misie w lesie" zaaranżowano w nowy sposób.


W holu muzeum dzieci będą mogły ulepić sobie małego misia z plastynki - specjalnej masy plastycznej: kolorowej jak plastelina, ale lekkiej, rozciągliwej, która na powietrzu zasycha zachowując swój kształt.


Tego dnia wszystkie lekcje muzealne poświęcone będą Paddingtonowi. Dzieci nie tylko poznają historię pluszowych misiów, ale dowiedzą się więcej o tym misiu, który do Kielc przybył z Anglii, a pochodzi z mrocznych zakątków Peru. Na koniec zajęć milusińscy wykonają papierowego Paddingtona i pokolorują zakładkę do książek.


Warto także zajrzeć na wystawę "Misie w lesie". W odświeżonej aranżacji pojawią się misie zmotoryzowane - podróżujące samochodami i samolotami. Na leśnej polanie pojawi się dodatkowy wiejski domek, zbudowany przez pracowników muzeum z małych zabawkowych cegiełek, łączonych specjalną zaprawą nakładaną małymi kielniami. Będzie to leśna rezydencja misia Paddingtona. W kąciku zabaw przewodnicy będą czytać dzieciom opowiadania o misiu Paddingtonie.


Misia Paddingtona stworzył ponad 50 lat temu pisarz Michael Bond. Inspiracją dla niego był prezent - mały miś, którego kupił na gwiazdkę w 1956 roku swojej żonie Brendy.

 

źródło: PAP/podroze.onet.pl


Komentujesz: Światowy Dzień Misia

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie