Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Mazury Cud Natury – Runda finałowa15-09-2011


Dzisiaj, w całej Polsce i za granicą odbywa się Światowy Dzień Głosowania na Wielkie Jeziora Mazurskie w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury. Na Mazury będą głosować polscy parlamentarzyści, młodzież szkolna oraz Polacy w kraju i za granicą. Światowy Dzień Głosowania jest częścią rundy finałowej kampanii „Mazury Cud Natury”. Głosy na Mazury można oddawać do 11 listopada br.


- Udział Mazur w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury stał się sprawą narodową. Jestem wdzięczny najważniejszym osobom w państwie na czele z Prezydentem Bronisławem Komorowskim, instytucjom i osobom publicznym oraz duchownym i artystom za poparcie dla sprawy, która leży w interesie nas wszystkich, Polaków. Dziękuję wszystkim Polakom, którzy już oddali swój głos na Mazury i proszę, aby w tej rundzie finałowej ponownie zagłosowali. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie zagłosowali gorąco zachęcam, bo to nasza wspólna sprawa – powiedział Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


- Pracujemy nad promocją Mazur od ponad 3 lat. Sądzę, że przełamaliśmy moment braku wiary w wygraną, bowiem Mazury znalazły się w gronie finalistów dzięki najbardziej niezależnemu gronu ekspertów – internautom na całym świecie. Jesteśmy liderem i tylko od naszej mobilizacji zależy czy uda nam się znaleźć na liście 7 cudów natury. Liczymy także na Polonię – przyznał Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.


Dzisiaj - w ostatnim dniu kadencji obecnego Sejmu – swój głos na Mazury oddają także parlamentarzyści. POT wspólnie z Urzędem Marszałkowskim zachęcają w Sejmie polskich posłów
i senatorów, a także przedstawicieli Rządu do poparcia polskiego kandydata.


Także uczniowie i nauczyciele włączają się bezpośrednio w akcję – w szkołach i placówkach w Polsce oraz placówkach polonijnych za granicą organizowany jest Światowy Szkolny Dzień Głosowania na Krainę Tysiąca Jezior.


Warszawiacy mogą zaś oddać dziś swój głos na Placu Teatralnym. Czeka tam na nich Mazurski Truck – specjalna ciężarówka, w której znajduje się niezwykła wystawa zdjęć 3D Mazur i punkt do głosowania. Podczas całej rundy finałowej Mazurski Truck zawita także do innych miast Polski
w ramach rundy finałowej, która trwa do 11 listopada br.


Głosowanie za granicą będzie koordynowane przez Polską Organizację Turystyczną (POT), która aktywnie wspiera udział Mazur w konkursie także w kraju oraz przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W Chinach, Indiach, Rosji, Ukrainie, na Węgrzech, w Austrii, Niemczech, krajach Beneluxu, Francji, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych zespoły POT będą zachęcać do głosowania Polonię i mieszkańców danego kraju.


Każdy, kto chce dołączyć do akcji i wesprzeć Mazury w konkursie na 7 Nowych Cudów Świata może wysłać SMS: na nr 7155 „Mazury” lub zagłosować na Mazury na stronie www.MazuryCudNatury.org


Komentujesz: Światowy Dzień Głosowania na Mazury

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: mazury, mazury cud natury, głosowanie, kraina wielkich jezior mazurskich


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie