Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Świadomość ekologiczna w podróży04-10-2011


Badanie HRS ujawnia, że w sposób odpowiedzialny do zużywania wody i energii w hotelach podchodzą głównie osoby podróżujące służbowo.


Wyniki sondażu zrealizowanego przez instytut badań rynkowych eResult, zleconego przez HRS, największy portal hotelarski w Europie, wskazują, że około 2/3 badanych korzysta z ręczników kilkakrotnie, zamiast prosić o wymianę po każdorazowym użyciu. Podróżni równie oszczędnie zużywają energię. Około 70% ankietowanych twierdzi, że przed opuszczeniem pokoju wyłącza urządzenia elektryczne. Badani postępują odpowiedzialnie również w kwestii używania klimatyzacji i wody. Ponad połowa respondentów wykorzystuje je w oszczędny sposób. Jedynie 16% nie wykazuje odpowiedzialności za środowisko. Są to osoby, które chcą się dobrze bawić na urlopie, nie zaprzątając sobie przy tym głowy ciągłym myśleniem o ochronie zasobów naturalnych.


Niemal we wszystkich przypadkach mężczyźni i kobiety udzielali identycznych odpowiedzi. Jedynie pod względem zużycia wody kobiety podejmowały większy wysiłek niż mężczyźni. 59% respondentek stara się wykorzystywać w hotelu możliwie jak najmniej wody. Odsetek mężczyzn postępujących w taki sam sposób wynosi mniej niż 54%.

Wyniki badania wskazują, że osoby podróżujące służbowo są szczególnie świadome odpowiedzialności za środowisko. Pomiędzy nimi i turystami występuje pod tym względem znacząca różnica. Niemal 80% podróżujących służbowo korzysta z ręczników kilkakrotnie, zaś w przypadku turystów odsetek ten wynosi około 66%. Podczas gdy turyści często pozostawiają klimatyzację włączoną nawet wówczas, gdy nie przebywają w pokoju, osoby podróżujące służbowo wykazują pod tym względem większą odpowiedzialność. Ponad 70% podróżujących służbowo uruchamia klimatyzację jedynie w przypadku, gdy nie wystarcza samo otwarcie okien, zaś odsetek postępujących w ten sposób turystów wynosi około 55%. Duża różnica dzieli ich także pod względem korzystania z urządzeń elektrycznych. Badanie wykazało, że oszczędnie używa ich prawie 77% osób podróżujących służbowo – w porównaniu do zaledwie 68% turystów.


Szczególną odpowiedzialność za środowisko podczas podróży przejawiają osoby w wieku od 30 do 49 lat. Około 72% deklaruje, że przed opuszczeniem pokoju wyłącza urządzenia elektryczne. W ten sposób postępuje zaledwie około 63% ankietowanych w wieku poniżej 29 roku życia. Liczba osób, które na urlopie wolą nie myśleć o oszczędzaniu energii i wody najniższa jest w grupie ankietowanych w średnim wieku i wynosi jedynie około 13%. Tuż za nią plasują się respondenci w wieku powyżej 50 lat, wśród których odsetek ten przekracza 16%, a następnie młodzi ludzie z wynikiem prawie 20%.


*Badanie zrealizowane pod koniec czerwca 2011 r. przez instytut badań rynkowych eResult na zlecenie HRS na reprezentatywnej próbie 600 osób będących użytkownikami Internetu w Niemczech, zgodnie z AGOF (Arbeitsgemeinschaft Online Forschung – niemieckiej organizacji badań online), w zakresie użytkowania przez nich energii i wody w hotelach.


Komentujesz: Świadomość ekologiczna w podróży

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: badania, hotele, hrs, barwy Świata. maroko w krakowie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie