Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Suwałki: pierwsze żaglówki wypłynęły

25-05-2009

 

Pierwsze żaglówki, motorówki i skutery wodne wypłynęły na jeziora Wigry, Necko i Białe na Suwalszczyźnie. W niedzielę są tam dobre warunki do żeglowania - poinformowano PAP w WOPR w Suwałkach. 

 

"Jest ładna pogoda i po naszych jeziorach pływają już żaglówki, motorówki i kajaki" - powiedział PAP prezes Augustowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Marek Opolski.

 

"Na jeziorze Wigry są już pierwsi żeglarze. Zwodowanych jest kilkanaście jednostek, które wypływają głównie w weekendy" - poinformował PAP prezes Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tadeusz Chmielewski.

 

Atrakcją wodną są też kursy statkami Żeglugi Augustowskiej. Dyrektor ŻA Sławomir Aleksandrowicz powiedział PAP, że codziennie statkami pływa kilkuset pasażerów. Jak dodał, tegoroczny sezon zapowiada się bardzo dobrze. 

 

Augustowskie Towarzystwo Pływackie rozpoczęło dla młodzieży specjalny program "Bezpieczne wakacje na wodzie". Młodzież uczy się na zajęciach ratownictwa i bezpieczeństwa podczas pobytu w wodzie.


źródło: PAP/wp.pl

 Komentujesz: Suwałki: pierwsze żaglówki wypłynęły

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie