Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Supermaraton MTB Kellys Podhalański17-08-2010


21 sierpnia w Kluszkowcach na terenie ośrodka Czorsztyn Ski (Województwo Małopolskie) odbędzie się druga edycja Supermaratonu MTB Kellys Podhalański. Uczestnicy będą mogli wziąć udział aż w pięciu wyścigach rowerowych na dystansach 10, 25, 50, 100 oraz 200 kilometrów.

Jak podkreśla Leszek Zegzda, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, które współfinansuje to wydarzenie, imprezy takie służą nie tylko promowaniu wypoczynku na świeżym powietrzu, ale także pomagają w promocji atrakcji turystycznych Małopolski, w tym turystyki rowerowej. - Chcemy, aby turystyka rowerowa stawała się coraz bardziej popularną formą odpoczynku w Małopolsce. Intensywnie wspieramy tworzenie nowych i renowację już istniejących szlaków rowerowych. W ramach konkursu ofert „Małopolska Gościnna”, poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi z roku na rok tworzona jest coraz lepsza infrastruktura dla uprawiania tego rodzaju turystyki. W Małopolsce przybywa także „Miejsc Przyjaznych Rowerom”, które otrzymały specjalne certyfikaty. Są wśród nich m.in. obiekty noclegowe i punkty gastronomiczne, które odpowiadają potrzebom rowerzystów. Poprzez nasze wszystkie działania chcemy przede wszystkim zwiększyć atrakcyjność turystyczną regionu, a także zainteresować osoby uprawiające turystykę rowerową przyjazdem na urlop właśnie do Małopolski. Właśnie temu służy także finansowe wsparcie takich imprez, jak Małopolski Weekend Rowerowy czy Supermaraton MTB Kellys Podhalański – podkreśla Leszek Zegzda.

Osoby, chcące wziąć udział w wyścigach organizowanych w ramach Supermaratonu, do 19 sierpnia mogą rejestrować się za pośrednictwem internetu. Możliwa będzie także osobista rejestracja w Kluszkowcach, ale tylko w dniach: 19 oraz 20 sierpnia. Wszystkie wyścigi odbędą się 21 sierpnia. Trasy zostały poprowadzone przez najpiękniejsze zakątki Podhala, a uczestnicy będą mogli rywalizować na pięciu dystansach: 10 (Family – trasa dla rodzin, poprowadzona w Kluszkowcach) oraz dłuższych, wymagających lepszego przygotowania, ponieważ prowadzić będą przez tereny górskie: 25 km (Mini), 50 km (Mega), 100 km (Opti)
i 200 km (Maxi).

Maraton MTB Kellys Podhalański jest głównym wydarzeniem Małopolskiego Weekendu Rowerowego, który odbywać się będzie w dniach 20 – 22 sierpnia. Przez trzy dni uczestnicy wyścigów, ich rodziny, a także widzowie będą bawić się dzięki licznym atrakcjom dodatkowym. Dostępne będą m.in.: dmuchany park zabaw, park linowy, grawitacyjna kolejka górska, przewidziano też pokaz cyklotrailu, rejs po Jeziorze Czorsztyńskim oraz wspólne oglądanie panoramy Podhala ze szczytu Góry Wdżar.

Dokładne informacje na temat imprezy oraz mapy prezentujące przebieg tras poszczególnych wyścigów znajdują się na stronie: http://www.kellys-team.pl/kellys_.html . Za pośrednictwem tej strony możliwa jest także internetowa rejestracja uczestników wyścigów.

Komentujesz: Supermaraton MTB Kellys Podhalański

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: rower, maraton, kluszkowce, mtb


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie