Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

XIX edycja TT Warsaw zakończona sukcesem12-10-2011


Ponad 22 tys. zwiedzających zgromadziły XIX Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które odbyły się w dniach 22-24 września w Warszawie. Przez trzy dni targom towarzyszyły liczne konferencje, szkolenia i warsztaty prowadzone przez ekspertów.


- Tegoroczna edycja targów TT Warsaw była prawdziwym świętem turystyki. Do stolicy przyjechali przedstawiciele branży z całego świata, by nawiązać międzynarodowe kontakty biznesowe i mieli ku temu wymarzone warunki. Wystawcy w niezwykle barwny i urozmaicony sposób prezentowali walory turystyczne swoich krajów, co spotykało się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, zarówno branżowych, jak i indywidualnych. Trzy dni TT Warsaw były też świetną okazją dla polskich miast i regionów, by przedstawić swoje atrakcje światowej branży turystycznej, co ma szczególne znaczenie w okresie Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej i przed zbliżającymi się rozgrywkami EURO 2012. Zainteresowanie naszym krajem było bardzo duże i jestem przekonana, że przyniesie to wymierne efekty - stwierdziła Urszula Potęga, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw.


Zwiedzający TT Warsaw 2011 mogli poznać oferty turystyczne z różnych stron świata. Z fascynujących Indii w ciągu kilku chwil przenosili się do pięknej Japonii, poznawali uroki plaż Dominikany czy zlokalizowane na pustyni atrakcje Egiptu. Ze względu na zbliżający się sezon zimowy, wiele osób było zainteresowanych europejskimi kurortami i stacjami narciarskimi.

Swoje oferty turystyczne na TT Warsaw prezentowały 62 kraje, z tego aż 36 na stoiskach narodowych. Były to: Albania, Algieria, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Cypr, Czechy, Dominikana, Egipt, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Indie, Irlandia, Izrael, Jamajka, Japonia, Jordania, Kenia, Litwa, Łotwa, Malezja, Malta, Maroko, Meksyk, Namibia, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rumunia, Słowacja, Tajlandia, Tunezja, Węgry i Włochy.


Tegorocznym krajem partnerskim TT Warsaw było Maroko, którego stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

- Decyzja, by zostać krajem partnerskim Targów TT Warsaw, była bardzo dobra. To były niezwykle udane targi, odbyliśmy wiele owocnych spotkań i stworzyliśmy znakomite plany na przyszłość wspólnie z naszymi partnerami – touroperatorami. TT Warsaw było również doskonałą okazją do zaprezentowania różnorodności Maroka i jego wspaniałych propozycji dla polskich turystów – przyznał, podsumowując targi, Fouad Hajoui, Dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki.

 

Targi TT Warsaw były też okazją do poznania wielu odległych i egzotycznych zakątków, jak chociażby w Afryce Południowej. Na stoisku RPA można było porozmawiać na temat możliwości uprawiania sportów ekstremalnych, zwiedzania kopalni złota, diamentów czy pięknych parków narodowych.


Podczas targów wielu przedstawicieli branży turystycznej wzięło udział w prowadzonych przez ekspertów konferencjach i szkoleniach. Uczestnicy zgłębiali wiedzę z zakresu incentive travel, promocji w Internecie, skutecznych technik sprzedaży czy nowych trendów w turystyce, jak questing. Na targach premierę miał raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce za rok 2010 ” przygotowany przez Poland Convention Bureau i Polską Organizację Turystyczną.


Nie zabrakło również akcentów związanych z przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Do tego wydarzenia nawiązywało zwłaszcza stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej, na którym odbywały się pokazy filmów promujących Polskę i Miasta Gospodarzy oraz konkursy o tematyce turystycznej i sportowej.

Wiele osób zainteresowały organizowane przez MT Targi i National Geographic Polska spotkania z podróżnikami, których hasłem przewodnim było „Tanio przez świat”. Na TT Warsaw gościli: wspaniała żeglarka - Marta Sziłajtis-Obiegło, tzw. kultowi podróżnicy - Asia i Edi Pyrkowie, łódzki podróżnik - Jarosław Fischbach, a także znany reporter - Piotr Kraśko.


Kolejna edycja Targów TT Warsaw odbędzie się w dniach 27-29 września 2012 roku. Będzie to jubileuszowa odsłona świętująca 20-lecie TT Warsaw, podczas której nie zabraknie specjalnych atrakcji.


Patronem medialnym Targów TT Warsaw 2011 był portal oraz magazyn Polska Wita.


Komentujesz: Sukces XIX edycji Targów TT Warsaw

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, tt warsaw, targi turystyczne, centrum mt polska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie