Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Sukces aukcji reliktów Dworca Centralnego28-12-2011


Aukcja reliktów Dworca Centralnego, która odbyła się w jego 36. urodziny, przyniosła 109 300 złotych brutto. Nowych właścicieli znalazły wszystkie 72 obiekty. Największym powodzeniem cieszyły się kasetony z napisem „Warszawa Centralna” (do 4900 zł - rekord aukcji) oraz jedyny wystawiony kaseton z napisem „Miasto” (4300 zł).


Dodatkową atrakcją była możliwość wylicytowania zaproszeń na trzy dwuosobowe wycieczki po podziemiach i innych niedostępnych miejscach Dworca Centralnego - osiągnęły od 700 do 1100 złotych. Wszystkie uzyskane pieniądze wspólnie z Fundacją Centrum Architektury przekażemy na upamiętnienie na dworcu jego projektantów - Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka.


Wydarzenie zgromadziło wielu artystów, projektantów, kolekcjonerów, miłośników architektury i designu, fanów retro i zbieraczy pamiątek po PRL-u, miłośników kolei a przede wszystkim tych, którzy mają ogromny sentyment do Dworca Centralnego.


Formę upamiętnienia przygotowała i wykonała architekta Aleksandra Wasilkowska, ta sama, która już raz pokazała, jak z kasetonów można zrobić prawdziwe dzieło sztuki. Instalacja jej autorstwa, Time Machine, w czerwcu 2011 roku stała w hali głównej dworca.


Źródło: pkp.pl


Komentujesz: Sukces aukcji reliktów Dworca Centralnego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, dworzec centralny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • solo

    Kazdy by chcial miec troche chistori w domu a do tego pomuc fundacji.

    solo

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł