Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Strajk personelu pokładowego LOT


10-11-2010


Dziś samoloty PLL LOT przez dwie mogą nie odlatywać z warszawskiego lotniska Chopina z powodu planowanego strajku ostrzegawczego stewardess i stewardów - poinformowała przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego Elwira Niemiec.

"Rejsy, które zgodnie z planem odbywają się między godziną 10 a 12, w środę będą opóźnione. Spowodowane to będzie tym, że personel pokładowy nie przystąpi w tym czasie do pracy, a bez personelu pokładowego samolot nie poleci" - powiedziała Niemiec. Dodała, że w przypadku, kiedy lot jest zaplanowany na godz. 10, to będzie on opóźniony o dwie godziny.

Związek domaga się przywrócenia pracownikom pokładowym wcześniejszych regulacji dotyczących czasu pracy oraz wypoczynku.

"Najważniejszy postulat dotyczy odpoczynku po locie ze zmianą czasu. Chodzi głównie o rejsy atlantyckie, a także uruchamiane przez LOT loty do Hanoi. Domagamy się dodatkowego wypoczynku po tych trasach" - powiedziała.


Niemiec wyjaśniła, że przewoźnik od kwietnia br. pozbawił personel pokładowy dwóch dni dodatkowego odpoczynku, który wymagany jest przepisami prawa. "Zgodnie z nimi załoga ma prawo do dodatkowego odpoczynku, który będzie rekompensował czas wynikający ze zmiany stref czasowych. Odpoczynek ten nie powinien w całości zachodzić na dni wolne pracownika. Tymczasem PLL LOT realizuje odpoczynek wykorzystując dni wolne należne ustawowo" - podkreśliła.


źródło: www.przewodnik.onet.pl

Komentujesz: Strajk personelu pokładowego LOT

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie