Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Strajk i utrudnienia na Lotnisku Chopina w Warszawie09-01-2012


Kolejna fala ogólnopolskiego protestu służb mundurowych może wpłynąć negatywnie na działalność warszawskiego lotniska. Utrudnienia dla pasażerów będą wiązać się z włoskim strajkiem pracowników straży granicznej. Ma się on odbyć 10.01.2012, w południe.


Jak podaje agencja IAR, warszawskie lotnisko zostało wytypowane na jedno z trzech przejść granicznych w kraju, na których strażnicy graniczni okażą swoje niezadowolenie wobec rządowych planów podwyżek pensji.


Już jutro, 10 stycznia o godzinie 12:00, na trzech przejściach granicznych (w tym na Lotnisku Chopina) strażnicy graniczni podejmą strajk włoski. Taka postać protestu wynika z tego, że prawo zabrania strajku służbom mundurowym. Pracownicy straży granicznej będą zatem wykonywać bardzo szczegółowo swoje czynności, co spowolni ich pracę.


Strajk potrwa tylko 2 godziny, ale podróżni korzystający jutro z warszawskiego lotniska powinni wziąć pod uwagę możliwe utrudnienia i przybyć na miejsce możliwie wcześniej.


Protest jest częścią działania Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, która 19 grudnia powołała komitet strajkowy. Strażnicy graniczni postanowili zaprotestować przeciw rządowym planom podwyżek pensji jedynie dla policjantów i żołnierzy. Twierdzą, że działania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych mają na celu skłócenie służb mundurowych. Oburzeni strażnicy zapowiedzieli strajk na trzech przejściach granicznych w kraju.


Źródło: tanie-loty.com.pl


Komentujesz: Strajk na Lotnisku Chopina w Warszawie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lotnisko chopina, port lotniczy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie