Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rusza największy projekt szkoleniowy w historii POT12-07-2011


14 lipca br., w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem”, finansowanego ze środków unijnych, rozpocznie się największy realizowany dotychczas ogólnopolski projekt szkoleniowy, obejmujący cykl bezpłatnych szkoleń marketingowych. Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z firmą Ecorys przygotowała szkolenia marketingowe z zakresu najpopularniejszych narzędzi promocyjnych i PR. Szkolenia potrwają do połowy kwietnia 2012 r.


Projekt skierowany jest do Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych, miejskich convention bureaus, administracji publicznej wszystkich szczebli (rządowej i samorządowej), organizacji i stowarzyszeń turystycznych oraz branży turystycznej (członków Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych). Zainteresowanie jest spore – w ciągu kilku dni funkcjonowania zapisów na szkolenia, z takiej możliwości skorzystało ponad 700 osób na 1200 wolnych miejsc.


Podczas szkoleń będą poruszane zagadnienia dotyczące m.in. e-marketingu, media relations, współpracy z agencjami reklamowymi, badań marketingowych w turystyce, tworzenia systemu informacji turystycznej w gminie i regionie, możliwości pozyskiwania do gminy/regionu inwestycji wpływających na zwiększenie jej atrakcyjności turystycznej.


Celem szkoleń jest wyposażenie uczestników w m.in. praktyczne umiejętności tworzenia podstaw strategii komunikacji, samodzielnej obsługi organizacji w zakresie relacji z mediami oraz pogłębienie wiedzy w zakresie: marketingu turystycznego, budowania marki, komunikacji reklamowej oraz wiele innych. Szkolenia są całkowicie nieodpłatne, a wszystkim uczestnikom Polska Organizacja Turystyczna zapewnia trenerów, materiały szkoleniowe oraz nocleg i wyżywienie.


- Wychodząc naprzeciw europejskim trendom w kreowaniu wizerunku kraju, między innymi, w kategoriach marki, proponujemy szkolenia mające na celu posegregowanie i ugruntowanie wiedzy na ten temat. Angażując najlepszych ekspertów i wykorzystując ich wiedzę i doświadczenie z codziennej pracy pragniemy zwrócić uwagę na najistotniejsze zagadnienia promocji polskiej turystyki – powiedział Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.


W każdym z województw realizowany będzie zestaw tematów wybranych przez regionalną organizację turystyczną z listy 16 tematów zaproponowanych przez POT. Tematy mają być dobrane w ten sposób, aby w optymalnym stopniu były dopasowane do potrzeb uczestników szkoleń z danego województwa.


Pierwsze szkolenia odbędą się jeszcze w lipcu w Olsztynie. Ostatnie – w kwietniu przyszłego roku. Obok spotkań w regionach zorganizowane zostaną także dwa warsztaty w Warszawie: tegoroczny dotyczyć będzie doświadczeń zachodnioeuropejskich miast w promocji przy okazji dużych wydarzeń sportowych (w kontekście Euro 212), a przyszłoroczny ma przybliżyć doświadczenia dużych touroperatorów ze współpracy z miastami.


Więcej informacji i zapisy dostępne są pod adresem szkolenia.pot.ecorys.pl.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Startuje największy projekt szkoleniowy w historii POT

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: pot, polska organizacja turystyczna, szkolenia, produkty turystyczne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie