Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Startuje Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego21-10-2011


Dziś rozpoczyna się w Lublinie Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego – spotkanie praktyków kultury, samorządowców, artystów, filozofów i badaczy kultury z 17 krajów Partnerstwa Wschodniego i Unii Europejskiej. Przez trzy dni wypracują oni praktyczne mechanizmy wzmacniania współpracy kulturalnej ponad granicami.


- Organizując kongres pragniemy stworzyć otwartą przestrzeń wypowiedzi dla przedstawicieli świata kultury z krajów Partnerstwa Wschodniego. Dlatego zaprosiliśmy do Lublina doświadczonych praktyków kultury, menadżerów, samorządowców i urzędników odpowiedzialnych za tworzenie polityk kulturalnych, którzy spotkają się z filozofami i badaczami kultury – przyznają organizatorzy wydarzenia.


Pierwsze kongresowe sesje dyskusyjne skoncentrowane będą na pięciu tematach zaproponowanych przez międzynarodową Radę Programową Kongresu: Kultura ku współistnieniu, Kultura ku rozwojowi, Kultura ku edukacji, Kultura ku niezależności, Kultura ku organizacji.


Sesje dążyć będą do wypracowania problemów i zaleceń, które następnie zostaną opracowane podczas warsztatów, prowadzonych w kilkunastu niewielkich grupach roboczych. Ich efektami, zorientowanymi na praktykę i wdrażanie, staną się rekomendacje Kongresu, czyli propozycja oparta na koncepcji wzbogacenia Partnerstwa Wschodniego o program kulturowy: istotny, wymierny i oparty na wielostronnym, równorzędnym partnerstwie.


Podczas Kongresu odbędą się Targi Dobrych Praktyk, ukazujące innowacyjne inicjatywy kulturalne oraz najciekawsze zgłoszenia przesłane na otwarty konkurs „Kultura ponad granicami”, prezentujący projekty współpracy kulturalnej. Na Kongres zapraszamy również wydawców i redaktorów pism kulturalnych. Prezentując ich ofertę stworzymy wielojęzykowy kiermasz wydawnictw z zakresu kultury.


Szczegółowe informacje na stronie www.kongres.lublin.eu


Komentujesz: Startuje Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: lublin, kongres kultury partnerstwa wschodniego


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie