Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Startuje karnawał w Rio de Janeiro17-02-2012


Miliony Brazylijczyków i turystów szykują się do karnawałowych szaleństw. Dziś władca karnawału, król Momo otrzyma symboliczne klucze do Rio de Janeiro. Podczas pięciu dni miasto ma odwiedzić ok. 850 tys. turystów.


Dziś król Momo otrzyma klucze do miasta, zaś w niedzielę będzie odbierać defiladę szkół tanecznych na sambodromie, wybudowanym w 1984 roku według projektu słynnego architekta Oscara Niemeyera. Momo, personifikacja ekscesów i "odwróconego porządku", przygotowywał się starannie do swoich obowiązków: stosował dietę, pedałował na rowerze i brał masaże.


W jego rolę wciela się - czwarty rok z rzędu - Milton Junior, na co dzień dyrektor banku. Ma 1,84 m wzrostu i waży 160 kilo. Opowiada, że kiedy po razie pierwszy odgrywał rolę Momo, nie przypuszczał, że będzie musiał tyle się ruszać i potem odchorował karnawałowy wysiłek. Tym razem kondycyjne przygotowania zaczął już w lipcu. Schudł o 10 kilo i liczy na to, że po gorących sambach straci następne kilogramy.


- Karnawał to czas odwróconego porządku. Pozwala ludziom się przepierać, mężczyźnie za kobietę, kobiecie za mężczyznę, biednemu za bogacza - tak wyjaśnia istotę karnawału Alex de Souza ze szkoły samby Uniao da Ilha.


Karnawałowy występ na sambodromie to dla każdej szkoły samby wydatek rzędu od dwóch do trzech milionów dolarów, finansowany w dużej mierze przez mafie zajmujące się hazardem. Ale coraz więcej brazylijskich i zagranicznych firm inwestuje w karnawał, transmitowany przez liczne telewizje na całym świecie.


Źródło: PAP/turystyka.wp.pl


Komentujesz: Startuje karnawał w Rio de Janeiro

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: karnawał, rio de janeiro, brazylia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie