Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Startuje Jarmark Warmiński w Olsztynie09-12-2011


Wizyta św. Mikołaja, ogród lodowych rzeźb, iluminacje świetlne na staromiejskich kamienicach, karuzela wenecka oraz kiermasz artykułów świątecznych to atrakcje rozpoczynającego się dziś w Olsztynie III Warmińskiego Jarmarku.


Jarmark, który potrwa do 18 grudnia, odbywa się na Starówce. Wokół rynku ustawiono stragany, z których po południu rozpocznie się sprzedaż wyrobów rękodzielniczych, artykułów żywnościowych i produktów świątecznych.


Mieszkańcy Olsztyna i przyjezdni będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Codziennie o swoich wyprawach do krajów dalekiej północy będzie opowiadać Dariusz Morsztyn, biorący udział w wyścigach psich zaprzęgów. Będą mu towarzyszyć psy malamuty i hasky.


Zaplanowano także występy chóru gospel Wniebogłosy, teatru ognia, zespołu pieśni i tańca Kortowo, teatrów niezależnych. Odbędą się jasełka, wspólne dekorowanie choinki i śpiewanie kolęd. Mieszkańcy będą mogli także zobaczyć, jak powstają lodowe rzeźby i posłuchać recitalu Krzysztofa Daukszewicza.


Jarmark odwiedzi też św. Mikołaj z fińskiego Rovaniemi. Najmłodsi będą mogli zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie, do którego wydany będzie stosowny certyfikat.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Startuje Jarmark Warmiński w Olsztynie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: olsztyn, kiermasz świąteczny, jarmarki świąteczne, jarmark warmiński


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie