Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Informacja prasowa

Warsztaty Scrabble w Empik Junior

 


10-10-2011


Już dziś, o godz. 17:00, w warszawskim Empik Junior odbędzie się niecodzienne spotkanie. Wszyscy entuzjaści Scrabble będą mieli okazje porozmawiać i posłuchać najlepszych polskich scrabblistów.


Zapowiadany jest udział wielokrotnego Mistrza Polski w Scrabble – Tomasza Zwolińskiego oraz reprezentujących nas na nadchodzących Mistrzostwach Świata w Scrabble Bartosza Pięty, Wojciecha Usakiewicza i Rafała Dominiczaka. Opowiedzą oni o swojej przygodzie z układaniem słów na planszy oraz o tym, czym różni się ich profesjonalne podejście od czystej rozrywki.


Tomasz Zwoliński przynależy do Polskiej Federacji Scrabble - stowarzyszenia, które w swoich szeregach skupia prawdziwych pasjonatów tej gry. Jej członkowie w pierwszych trzech posunięciach zdobywają zwykle tyle punktów, ile normalny śmiertelnik podczas całego meczu. Zasób słów, którym posługują się podczas rozgrywki wprawiłby w zakłopotanie samego Shakespeara, a ich pojedynczy ruch nierzadko kończy się wynikiem trzycyfrowym. Korzystają przy tym z całej palety specjalnych strategii i technik, których próżno szukać w instrukcji do gry. O części z nich opowie podczas poniedziałkowego spotkania w Empik Junior.


Wszyscy traktujący Scrabble wyłącznie, jako niezobowiązującą rozrywkę będą mogli posłuchać wskazówek, dzięki którym przy następnej grze rozłożą swoich znajomych na „scrabblowe” łopatki. Goście opowiedzą też, jak wyglądają profesjonalne przygotowania do międzynarodowego turnieju i w jaki sposób Polakom udało się zakwalifikować do światowej czołówki w rozgrywce prowadzonej wyłącznie w języku angielskim.


Komentujesz: Stań oko w oko z mistrzami Scrabble

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, gra planszowa, mistrzostwa świata w scrabble


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie