Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Oto jest


31-01-2012


29 stycznia odbyła się impreza inaugurująca otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie. Największą arenę w Polsce odwiedziło ok. 75 tys. osób. Z okazji otwarcia stadionu odbyły się liczne koncerty. Wystąpili m.in. Voo Voo i Haydamaki, Zakopower, Coma, T. Love i Lady Pank. Inauguracyjną imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.


- Przyszło mi kończyć sztafetę. Jestem czwartym szefem resortu nadzorującym przygotowania do UEFA EURO 2012. Teraz dobiegam do mety i przecinam wstęgę. Mieliśmy dwie armie: malkontentów, którzy narzekali, że nie damy rady, i tych cichych, którzy własnymi rękami zbudowali ten stadion. Dobra siła zwyciężyła – powiedziała Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki. Zaprosiła jednocześnie wszystkich miłośników sportu, aby wraz z nią 12 lutego. w południe uczcili otwarcie areny biegnąć wspólnie wokół stadionu.


Stadion w Warszawie posiada czwartą, najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA –znajduje się na nim ponad 58 tys. miejsc dla kibiców. 29 lutego piłkarska reprezentacja Polski rozegra na 100 dni przed EURO 2012 spotkanie z reprezentacją Portugalii. 8 czerwca 2012 reprezentacja zmierzy się na otwarcie Euro 2012 z Grecją.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Stadion narodowy oficjalnie otwarty

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, euro 2012, stadion narodowy, budowa stadionu


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie