Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Spotkania z muzyką …i Mazurami27-09-2011


W ostatni tydzień września rozpoczęły się w Olsztynie „Szkolne Koncerty Kameralne – Spotkania z muzyką” - cykl 22 spotkań organizowanych w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego. W koncertach, które potrwają przez siedem kolejnych dni, weźmie udział blisko 7 tysięcy uczniów ze szkół województwa warmińsko-mazurskiego.


Dzięki wyjątkowym niestandardowym koncertom, bezpośrednim kontaktom z instrumentami, rozmowami z solistami, zespołami Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii, czy nauczycielami i uzdolnionymi uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie, uczestnicy poznają nie tylko podstawowe określenia związane z muzyką, ale także rozwijają swoją wewnętrzną wrażliwość. Nie zabraknie także licznych konkursów z ciekawymi nagrodami.


Projekt jest również zachętą skierowaną do dzieci i ich nauczycieli by poznawali i głosowali na Mazury - jednego z najpiękniejszych regionów Europy i świata, polskiego finalisty w światowym konkursie szwajcarskiej Fundacji „New7Wonders” na 7 Nowych Cudów Natury. Liczba poszczególnych zjazdów i liczba uczestników nawiązuje do popularnej konkursowej „siódemki”, bowiem imprezy odbywać się będą w ciągu siedmiu dni, w których weźmie udział 7 tys. osób.


Cykl koncertów skierowany do młodzieży szkolnej, to kolejny z projektów muzycznych realizowanych w ramach kampanii „Mazury Cud Natury”.

Na początku 2011 r. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego razem z Polskim Radiem Olsztyn realizował cykl 20 koncertów zespołów i solistów wywodzących się lub tworzących w województwie warmińsko-mazurskim.


Miejscem spotkań z muzyką jest Warmińsko-Mazurska Filharmonia w Olsztynie. Jej nowa, nowoczesna sala koncertowa została oddana do użytku w połowie września 2011 roku. Budowa nowej siedziby kosztowała 64 mln zł. i współfinansowana została przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Kwota dotacji sięgnęła blisko 43 mln zł. Pieniądze na budowę przeznaczyło także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Komentujesz: Spotkania z muzyką ...i Mazurami

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: mazury, 7 cudów świata, mazury cud natury, 7 cudów mazur


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie