Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

7. Spotkania z Filmem Górskim05-09-2011


Ponad 100 filmów o tematyce górskiej zostanie wyświetlone w Zakopanem w trakcie 7. Spotkań z Filmem Górskim. 32 z nich będzie rywalizowało o Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmu Górskiego.


Głównym wydarzeniem Spotkań z Filmem Górskim jest Międzynarodowy Konkurs Filmowy, lecz w ramach imprezy odbędzie się szereg innych, ciekawych wydarzeń, w tym: Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Przestrzeń Życia", zawody wspinaczkowe, panele dyskusyjne o problematyce górskiej, pozakonkursowe projekcje filmów górskich oraz wycieczki w Tatry.


Podczas imprezy odbędą się ciekawe spotkania z wybitnymi podróżnikami, alpinistami oraz filmowcami. Gośćmi specjalnymi w Zakopanem będą angielski wspinacz i pisarz, pierwszy raz goszczący w Polsce, Joe Simpson i Francuz Alain Robert nazywany „człowiekiem - pająkiem” ze względu na swoją ekstremalną pasję wspinania się bez asekuracji na najwyższe drapacze chmur na całym świecie.


Podczas tegorocznych Spotkań odbędzie się wiele ciekawych paneli dyskusyjnych. Na 8 września zaplanowano spotkanie w Dworcu Tatrzańskim, które poświęcone będzie zjawisku kolaboracji części górali podhalańskich z Niemcami podczas II wojny światowej. Będzie ono zapowiedzią książki "Goralenvolk. Historia zdrady...", autorstwa Wojciecha Szatkowskiego, która ukaże się jesienią tego roku. Innym ciekawym spotkaniem będzie dyskusja prowadzona przez dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, Pawła Skawińskiego o przewodnictwie w Tatrach.


W siedmioletniej historii imprezy gośćmi Spotkań z Filmem Górskim byli m.in. autor wielu filmów górskich i podróżniczych Pavol Barabas, himalaistka Anna Czerwińska, himalaiści Krzysztof Wielicki i Piotr Pustelnik, włoski wspinacz Mauro "Bubu" Bole i słoweńska wspinaczka Martina Czufar a także reżyserzy Krzysztof Zanussi, Jerzy Surdel, Anna Milewska.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.


Szczegółowe informacje na stronie www.spotkania.zakopane.pl


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: zakopane, konkurs fotograficzny, festiwal filmów górskich, przegląd filmów górskich


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie