Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Śliwy, ach te śliwy – człek by je garściami jadł...10-08-2011


Śliwkowy Szlak to bogactwo kultury i tradycji, to aktywny i sportowy wypoczynek, to wreszcie miejsca, w których można skosztować wielu śliwkowych specjałów. Co roku w sezonie letnim na terenie siedmiu małopolskich gmin (Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Laskowa, Lipnica Murowana, Łososina Dolna) organizowana jest akcja „Spotkajmy się na … Śliwkowym Szlaku”, podczas której te smaczne owoce serwowane są na różne sposoby przez restauracje, bary, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i nie tylko. Wtedy właśnie, ale również przez cały rok, Śliwkowy Szlak czeka na turystów i smakoszy – słowem wszystkich spragnionych nowych, szczególnie kulinarnych wrażeń.


„Spotkajmy się… na Śliwkowym Szlaku 2011” to cykl kilkudziesięciu wydarzeń: imprez plenerowych, pokazów i konkursów kulinarnych, letnich menu śliwkowych, sprzedaży produktów regionalnych z dodatkiem śliwek, degustacji wyrobów wędliniarskich z elementem śliwkowym i innych.

Organizatorzy poszczególnych wydarzeń zadbają o indywidualną formułę i oprawę, a na wszystkich, którzy skorzystają z proponowanych atrakcji czekać będą śliwkowe upominki.


Podczas każdego wydarzenia eksponowana będzie jakość i wartość produktów lokalnych, a w szczególności „suski sechlońskiej” (suszone śliwki węgierki), która 8 października 2010 roku wpisana została do rejestru Chronionych Oznaczeń Geograficznych (ChOG).


W 2010 roku akcja „Spotkajmy się na … Śliwkowym Szlaku” została laureatem małopolskiego etapu regionalnego w konkursie na najlepszy produkt turystyczny „Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2010” oraz uczestniczyła w plebiscycie na najlepszy produkt turystyczny roku.


Szczegóły akcji na stronie www.nasliwkowymszlaku.pl


Komentujesz: Spotkajmy się na Śliwkowym Szlaku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: małopolska, lipnica murowana, śliwkowy szlak, iwkowa, laskowa, Łososina dolna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie