Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Spór o Panteon Narodowy w Krakowie23-02-2011


Zarząd Województwa Małopolskiego jutro zdecyduje, czy w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego sfinansowany zostanie Panteon Narodowy w Krakowie - zapowiada "Dziennik Polski".


Organ przygotował projekt podziału dodatkowej puli unijnych pieniędzy wysokości ok. 40 mln euro, zgodnie z którym 3 mln euro ma zostać przeznaczone na Panteon Narodowy.
Pojawiły się jednak wątpliwości, co do celowości takiej decyzji.

Podczas ostatniego spotkania władz regionalnych z samorządowcami mówiono, że przy obecnych, wielkich potrzebach i braku pieniędzy, z finansowania panteonu można by zrezygnować. Podobnych głosów jest więcej.


Będziemy je brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji – zapewnia marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, ale podkreśla, że taka inwestycja jest potrzebna miastu.
Dotacji nie kwestionuje również wojewoda małopolski. Podkreśla jednak, że mogą być problemy z wykorzystaniem unijnego wsparcia. Nie wiadomo, czy w tak krótkim czasie uda się pokonać wszystkie bariery techniczne.


Nowy Panteon Narodowy ma powstać w podziemnych kryptach kościoła św. Piotra i Pawła. Optymistyczne plany zakładają, że pierwszy etap prac zostanie zakończony we wrześniu przyszłego roku, czyli w 400. rocznicę śmierci księdza Piotra Skargi, pochowanego w jednej z krypt tej świątyni.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Spór o Panteon Narodowy w Krakowie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kościół, kraków, małopolska, panteon


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie