Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

23 grudnia PKP Intercity uruchomi specjalny pociąg do Zakopanego21-12-2011


PKP Intercity uruchomi w piątek, 23 grudnia specjalny pociąg z Warszawy, przez Kraków, do Zakopanego. Będzie to Express, tzw. "TATRY BIS". W jego skład wejdzie 14 wagonów - trzy wagony klasy pierwszej i 10 wagonów klasy drugiej oraz wagon barowy. Pociąg wyruszy z Warszawy o 7:23.


Planowo Ex "Tatry" kursuje w zestawieniu 8 wagonów. Jednak z uwagi na duże zainteresowanie ze strony pasażerów oraz ograniczenia techniczne na linii pomiędzy Krakowem a Zakopanem uniemożliwiające poruszanie się składów dłuższych niż ośmiowagononowych, pociąg od stacji Kraków Płaszów pojedzie do polskiej stolicy narciarstwa jako dwa odrębne składy - jeden z nich będzie zestawiony z ośmiu, a drugi z sześciu wagonów. W związku z tym pasażerowie przybędą do Zakopanego w dwóch turach - o 13:46 oraz o 14:05.


- Staramy się elastycznie dostosowywać naszą ofertę do potrzeb pasażerów. W najbliższy piątek, tuż przed Świętami będziemy wzmacniać pociągi o dodatkowe wagony. Na dwa dni przed świętami możemy spodziewać się dużych kolejek do kas dlatego zachęcam wszystkich, którzy planują podróż pociągiem do zakupu biletu przez Internet - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.


W okresie świąteczno - noworocznym, obejmującym Święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok oraz długi weekend ze świętem Trzech Króli, PKP Intercity uruchomi w sumie 26 dodatkowych pociągów, w tym 6 kategorii Express (Ex) i 20 TLK. Będą to przede wszystkim pociągi jadące do górskich miejscowości turystycznych takich jak Zakopane, Wisła czy Krynica, a wyruszać będą m. in. z Warszawy, Gdańska, Szczecina czy Krakowa. Pierwsze z dodatkowych pociągów wyjechały w trasę już w nocy z 16 na 17 grudnia.


Więcej informacji na stronie www.intercity.pl


Źródło: pkp.pl


Komentujesz: Specjalny pociąg Warszawa-Zakopane

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: pociąg, warszawa, zakopane, pkp intercity


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie