Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Spadające gwiazdy w Centrum Nauki Kopernik11-08-2011


Obserwacje astronomiczne i możliwość spełniania życzeń - takie atrakcje przygotowało Centrum Nauki Kopernik z okazji "Nocy Spadających Gwiazd" z 11 na 12 sierpnia. Wtedy właśnie wypada maksimum aktywności perseidów, czyli słynnego roju meteorów, który możemy obserwować na sierpniowym niebie od ponad dwóch tysięcy lat.


Goście warszawskiego "Kopernika" na patio przed planetarium będą mogli wziąć udział w obserwacjach astronomicznych prowadzonych przez prezenterów planetarium. Jak zapewnia Katarzyna Nowicka z CNK, uczestnicy wydarzenia spędzą piękna noc pod gwiazdami nad Wisłą i będą mieli możliwość ... spełnienia życzeń.


- W tym ostatnim pomożemy, przygotowując specjalne życzeniowe blankieciki - podobno podnoszą skuteczność. Nauczymy także wszystkich chętnych zamykać życzenia w gwiazdach, złożonych metodą origami - zapewnia Katarzyna Nowicka.


Perseidy to jeden z największych rojów meteorowych naszego nieba. Są one aktywne każdego roku od połowy lipca do mniej więcej 25 sierpnia. Swoje maksimum, gdy często możemy podziwiać nawet ponad 100 meteorów na godzinę, osiągają w okolicach 12 sierpnia.

 

"Noc Spadających Gwiazd" w Centrum Nauki Kopernik rozpocznie się 11 sierpnia o godz. 20:30. Organizatorzy zalecają zabranie ciepłych ubrań i "odstraszaczy" komarów. Wstęp na imprezę jest wolny.


Źródło: PAP - Nauka w Polsce


Komentujesz: Spadające gwiazdy w Centrum Nauki Kopernik

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, centrum nauki kopernik, noc spadających gwiazd, cnk


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie