Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warszawa: SMS na wandali w autobusie


08-09-2010


Ruszają testy nowego sposobu powiadamiania o napadzie, dewastacji lub kradzieży w stołecznej komunikacji miejskiej. Patrol straży miejskiej będzie można wezwać za pomocą SMS-a - zapowiada "Życie Warszawy".

W tramwajach, autobusach, metrze i kolejce pojawią się ulotki zachęcające do powiadamiania straży miejskiej o wszelkich aktach dewastacji. Funkcjonariuszy można zaalarmować, dzwoniąc pod nr 986 lub - pierwszy raz w stolicy - wysyłając z telefonu komórkowego wiadomość.

SMS będzie można wysyłać na numer 723 986 112 (dotychczas pod ten numer wiadomości mogli wysyłać głuchoniemi, teraz uruchomiono dla nich numer 785 111 112). Usługa jest płatna według stawek operatorów.

O tym, że komunikacja miejska nie jest oazą spokoju, świadczy według gazety fakt, iż w pierwszym półroczu straż miejska interweniowała niemal siedem tysięcy razy. W poprzednim roku wandale uszkodzili sprzęt o wartości 2,8 mln zł. M.in. wybili 1300 szyb przystankowych i połamali 295 ławeczek. Z wagonów SKM ukradli np. siedem kasowników, a z metra 20 kołowrotków - przypomina "ŻW".


źródło:PAP/podroze.onet.pl

Komentujesz: SMS na wandali w autobusie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie