Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Słowacja - pomysł na narty z dziećmi02-02-2012


Decydując się na wybór miejsca do rodzinnego wyjazdu na narty powinniśmy sprawdzić je zarówno pod kątem atrakcji przygotowanych dla rodziców i starszych dzieci, ale przede wszystkim maluchów.


O ile większe dzieci mogą towarzyszyć rodzicom na stoku i cieszyć się białym szaleństwem, o tyle maluchy potrzebują bezpiecznego, wydzielonego miejsca w którym mogą zdobywać pierwsze narciarskie szlify. Rozpoczynając przygodę z nartami kilkulatki wymagają wzmożonej atencji opiekunów oraz specjalnych warunków na stoku. Nieustanna jazda góra dół, kolejki przy orczyku, czy przypadkowi, rozpędzeni narciarze mogą skutecznie zniechęcić dzieci do nart.


Większość znanych europejskich ośrodków narciarskich dysponuje specjalnymi miejscami, w których rodzice mogą samodzielnie lub za pomocą instruktorów uczyć dzieci jazdy na nartach, bez obawy o ich bezpieczeństwo i zainteresowanie. Zaufanie oraz renoma, jakim obdarzone są tego typu miejsca, pozwalają rodzicom na pozostawienie dziecka na kilka godzin pod okiem instruktora, bez konieczności nerwowego spoglądania na zegarek.


Jednym z takich miejsc jest Zimowy Park Dziecięcy MAXIland, który znajduję się po słowackiej stronie Tatr, na terenie ośrodka Tatrzańska Łomnica. To właśnie tutaj, z myślą o najmłodszych, przygotowano ruchomy pas do wjazdu na górę, który zastępuje orczyk, a także kolorową trasę slalomową z bramkami. Podobny park funkcjonuje również w ośrodku Jasna Chopok.


Dużą zaletą dla rodzin z dziećmi jest bogata infrastruktura słowackich ośrodków narciarskich Jasna-Chopok i Tatrzańskiej Łomnicy. Szeroki wachlarz zróżnicowanych tras narciarskich, a także liczne wyciągi i kolejki pozwalają na skrócenie czasu oczekiwania i sprawny wjazd na górę. W przypadku Łomnicy do dyspozycji gości jest m.in. wyciąg z podgrzewanymi siedzeniami i osłoną na wiatr, a także kolejki gondolowe.


Poza wyśmienicie przygotowanymi stokami, na odwiedzających ośrodki w Wysokich Tatrach czeka również cała gama rozrywek związanych z wypoczynkiem na śniegu. Rodzice mogą spróbować jazdy na snowtubingu - po szybkiej zjeżdżalni śnieżnej, skorzystać z nocnego szaleństwa na torze saneczkowym, czy zabawy na zimowych funtools, czyli atrakcjach podnoszących adrenalinę, gwarantujących doskonałą rozrywkę także osobom niejeżdżącym na nartach (pasemskifox, snowbike, snowscoot).


Z kolei dla maluchów dużą atrakcją może być coroczna, weekendowa impreza „Śnieżne psy” organizowana pod koniec lutego w Tatrzańskiej Łomnicy. To niezwykłe dwa dni pod znakiem wyścigów psich zaprzęgów, budowy przepięknych rzeźb lodowych, czy pokazów służb ratownictwa górskiego.


Więcej informacji na temat słowackich ośrodków narciarskich można uzyskać na stronie www.nartyslowacja.pl


Komentujesz: Słowacja - pomysł na narty z dziećmi

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: dla dzieci, narciarstwo, słowacja, łomnica, jasna chopok


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • Filip-Golarz

    Polecam Słowację, zwłaszcza zimą. Jest tam wyjątkowo pięknie i taniej niż w polskich "kurortach" narciarskich.

    Filip-Golarz

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł