Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Śladami templariuszy po świętokrzyskich bezdrożach


28-06-2012


Już w najbliższy weekend kilkadziesiąt rodzin z całej Polski podąży śladami templariuszy, by podziwiać malownicze krajobrazy i odkrywać tajemnice województwa świętokrzyskiego. W trasę wyruszą na czterech kółkach w ramach familijnej edycji offroadowego rajdu Bałtowskie Bezdroża.


Wielbiciele samochodów terenowych powitają wakacje ekstremalnie. W sobotę, 30 czerwca w Bałtowie – polskiej stolicy przygody, rozpocznie się dwudniowa rywalizacja rodzinnych załóg.


- Letnia edycja rajdu Bałtowskie Bezdroża organizowana jest w dwóch kategoriach: Duo oraz Family. Pierwsza z nich skierowana jest do rodzinnych i towarzyskich załóg składających się z osób dorosłych. Klasa Family uwzględnia natomiast specjalne atrakcje dla, znajdujących się w składzie ekip, dzieci i młodzieży - tłumaczy mówi Ireneusz Tracz ze Stowarzyszenia Delta, organizatora rajdu.


Pierwszy dzień rajdu poświęcony będzie konkurencjom sprawnościowym, prologowi oraz praktycznemu zapoznaniu się z trasą. Drugiego dnia ekipy będą miały do pokonania ponad stukilometrowy, specjalnie wytyczony odcinek, który wiedzie przez teren Przedgórza Iłżeckiego, Doliny Kamiennej, Gór Świętokrzyskich i Wyżyny Opatowskiej. Na drodze uczestnicy spotkają rozległe obszary lesiste, głębokie doliny, cieniste wąwozy oraz lessowe wysoczyzny.


Oprócz charakterystycznych dla rajdu odcinków specjalnych, organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek: zagadki, strzelanie z łuku czy szalone jazdy na tyrolce. Będzie można również odwiedzić JuraPark i Zwierzyniec Bałtowski, a na koniec spotkać się z żywymi templariuszami – grupą rekonstrukcyjną. Bałtowskie Bezdroża to okazja, by przeżyć rodzinną przygodę, w niekonwencjonalny sposób poznać atrakcje regionu i odkryć tajemnice średniowiecznych zamków.


Szczegółowe informacje na stronie www.baltowskiebezdroza.pl


Komentujesz: Śladami templariuszy po świętokrzyskich bezdrożach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: góry świętokrzyskie, bałtów, offroad, bałtowskie bezdroża


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie