Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Śladami Bałtowskich Bezdroży


13-04-2012


Leśne ostępy, rozlewiska, głębokie wąwozy i skaliste zbocza czekają na uczestników specjalnej - V edycji samochodowego rajdu Bałtowskie Bezdroża. W dniach 13-15 kwietnia na malowniczej trasie Bałtów – Drezno odbędzie się prawdziwe święto miłośników motoryzacji.


Po raz pierwszy w kilkuletniej historii rajdu amatorzy ekstremalnych doznań wyjadą poza Bałtów i będą podążać bezdrożami Doliny Kamiennej i Powiśla. Zadaniem uczestników będzie pokonanie blisko 100 km tras w jak najkrótszym czasie. Na drodze rajdu nawigacyjno – przeprawowego znajdą się liczne odcinki specjalne. Potwierdzeniem umiejętności kierowców będzie zdobycie pieczątek rozmieszczonych w miejscach, do których dotarcie może okazać się nie lada wyczynem. Na ekipy, oprócz niespodzianek terenu, czekają także testy krajoznawcze i sprawnościowe o różnym stopniu trudności.


Załogi klas extreme i adventure, w których rywalizacja wyzwala najwięcej adrenaliny, zaprezentują swoje możliwości w trudnych warunkach nadwiślańskich mokradeł, piaszczystych łach i głębokich starorzeczy. Nie zabraknie również prób szybkościowych, widowiskowych pokazów, zjazdów ze skarp o dużym kącie nachylenia oraz nocnego odcinka, który zawsze dostarcza wiele emocji.


- Do udziału w rajdzie zgłosiło się kilkadziesiąt dwuosobowych załóg z całej Polski, które będą startować w 5 kategoriach. Po raz pierwszy do rywalizacji na trasach rajdu włączone zostały także quady. Rajd od kilku lat przyciąga entuzjastów tego sportu, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności oraz możliwości posiadanych maszyn. Gwarantujemy im, że zdradliwe piaskownie, niezgłębione Bajoro Sołtysa i nieodgadniona Wyspa Łez zapewnią im niezapomnianą przygodę – mówi Zbigniew Tyczyński, komandor rajdu.


Błoto, adrenalina i duże emocje czekają również na kibiców, którzy będą mogli podziwiać popisy rajdowców w specjalnie przygotowanych punktach. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w piątek, 13 kwietnia o godzinie 14:00 na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Po nocnych zmaganiach imprezę zamknie tradycyjny sobotni Wieczorek Off-Road'owca.


Więcej informacji o rajdzie na stronie www.baltowskiebezdroza.pl


Komentujesz: Śladami Bałtowskich Bezdroży

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: bałtów, rajd samochodowy, bałtowskie bezdroża


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie