Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Sezon letni 2011 w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce15-04-2011


Od dziś do końca października wydłużony zostaje czas pracy Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Zwiedzający będą mogli odwiedzać skansen w godz. od 10 do 18 w każdy dzień tygodnia oprócz poniedziałków.


Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny to miejsce, gdzie można zobaczyć, jak wyglądała dawna zabudowa wsi, tradycyjne przedmioty i narzędzia związane z życiem i pracą mieszkańców naszego regionu z przełomu XIX i XX w. (do lat 30. XX wieku).


Atrakcją są również organizowane trzy razy w ciągu sezonu letniego festyny folklorystyczne z cyklu „Z życia dawnej wsi”. Ich założeniem jest pokazanie zwyczajów, obrzędów oraz życia codziennego dawnej kujawskiej wsi. Podczas tych spotkań występują zespoły folklorystyczne, kapele ludowe, w warsztatach rzemieślniczych pracuje kowal, garncarz, itd. Na imprezy zapraszani są również twórcy ludowi, od których można kupić wyroby sztuki i rękodzieła ludowego.


Dużą frajdę sprawiają dzieciom zajęcia interaktywne prowadzone przez cały rok. Są one doskonałą okazją do zapoznania się z dawnymi tradycjami, obyczajami i rzemiosłem Kujaw.


Komentujesz: Skansen w Kłóbce zaprasza na sezon letni

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: skansen, kłóbka, kultura ludowa, park etnograficzny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie