Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Simone Moro weźmie udział w Kolosach08-03-2011


Jeden z najwybitniejszych wspinaczy na świecie, zdobywca trzech ośmiotysięczników, odwiedzi Polskę specjalnie by wziąć udział w tegorocznych Kolosach. W Gdyni opowie publiczności o swoim najświeższym sukcesie – pierwszym w historii zimowym wejściu na ośmiotysięcznik w Karakorum, którego dokonał wraz z Denisem Urubko i Cory Richardsem, zdobywając 2 lutego 2011 roku Gaszerbrum II.


Simone Moro spędzi w Polsce tylko jeden dzień (niedzielę, 13 marca) i w całości poświęci go Kolosom, największej podróżniczej imprezie w Europie. O godzinie 15.15 w głównej sali Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Kazimierza Górskiego 8 zaprezentuje film, będący relacją z jego ostatniej wyprawy, zakończonej wejściem Moro, Urubki i Richardsa na Gaszerbrum II.


Wyczyn Simone Moro, który na swoim koncie ma już trzy zdobyte zimą ośmiotysięczniki, oraz jego partnerów to kolejny ważny krok w rozwoju himalaizmu zimowego, równie wspaniałej, co wymagającej tradycji zainicjowanej ponad 30 lat temu przez Andrzeja Zawadę.


Spotkanie z wybitnym włoskim himalaistą poprowadzi legenda światowej wspinaczki i jeden z najtwardszych „zimowych wojowników”, Krzysztof Wielicki, pierwszy (wraz z Leszkiem Cichym) człowiek, który stanął zimą na szczycie Mount Everestu.


Źródło: kolosy.pl


Komentujesz: Simone Moro weźmie udział w Kolosach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: trójmiasto, gdynia, podróże, kolosy 2010, kolosy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie