Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Simone Moro w Krakowie


01-12-2011


2 grudnia, sklep Adventure Sports w krakowskiej Galerii Kazmierz odwiedzi Simone Moro, światowej sławy himalaista i autor poruszającej książki „Kometa nad Annapurną”.


Simone Moro z teamu wspinaczkowego The North Face jest zaliczany do grona najlepszych himalaistów na świecie. Swoją pozycję zawdzięcza m.in. pierwszym zakończonym sukcesem, zimowym wyprawom na ośmiotysięczniki Shisha Pangma, Makalu i Gasherbrum II.


To właśnie zimowa wspinaczka na najwyższe szczyty na Ziemi zdecydowała o bliskich związkach Włocha z Polską. Od wielu lat przyznaje, że jedną z jego największych inspiracji jest historia i ludzie związani z polskim himalaizmem zimowym.


Już 2 grudnia o godz. 18.00 w krakowskiej Galerii Kazimierz odbędzie się spotkanie z Simone Moro. Będzie to wyjątkowa okazja do nabycia książki "Kometa nad Annapurną" z podpisem wybitnego himalaisty.


Opisana przez Moro historia wyprawy z 1997 roku, kiedy to w lawinie zginął jego partner wspinaczkowy Anatolij Bukriejew, jest nie tylko poruszającym zapisem zdarzeń, ale i głęboką refleksją nad przyjaźnią w górach i wpływem jaki miała wspinaczka na jego życie.


Nie będzie to jedyna tego dnia okazja do spotkania z Simone Moro. Wraz z Denisem Urubko, partnerem z ekspedycji na Gasherbrum II i szykowanej właśnie zimowej ekspedycji The North Face na Nanga Parbat, będą gośćmi rozpoczynającego się 2 grudnia Krakowskiego Festiwalu Górskiego.


Źródło: Informacja prasowa


Komentujesz: Simone Moro w Krakowie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, north face, simone moro


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie