Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Sierpniowe koncerty „Lato z Kulturą” w Bielsku-Białej19-08-2011


Występy Marka Torzewskiego, zespołów Shanties i Grupy Furmana oraz wielki koncert pod batutą Zbigniewa Górnego z udziałem m.in. Krzysztofa Tyńca, Alicji Majewskiej, Hanny Śleszyńskiej i Majki Jeżowskiej - to największe atrakcje wakacyjnych weekendowych koncertów, które pod wspólnym hasłem „Lato z Kulturą” odbywać się będą jeszcze do końca sierpnia w Bielsku-Białej.


– Jeszcze kilka lat temu byliśmy przekonani, że okres wakacji to czas urlopów oraz masowych wyjazdów Bielszczan w różne strony Polski i świata. Myśleliśmy, że koncerty organizowane w lipcu i sierpniu nie będą cieszyć się zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta oraz gości – wyjaśnia Władysław Szczotka, dyrektor Bielskiego Centrum Kultury, które jest organizatorem serii koncertów „Lato z Kulturą”.


– Dzisiaj już wiemy, że to nieprawda. Wielu Bielszczan wakacje spędza w miejscu zamieszkania, a organizowane koncerty na Rynku Starego Miasta czy w Parku Słowackiego, to dla tych osób często jedyna wakacyjna rozrywka. Uczestnicy koncertów zajmują miejsca na widowni z godzinnym wyprzedzeniem. Każdy koncert gromadzi 1500-3000 widzów. Większość koncertów kończą owacje na stojąco i liczne bisy. Po koncertach widzowie osobiście dziękują za wspaniałą rozrywkę Prezydentowi miasta, panu Jackowi Krywultowi, inicjatorowi cyklu „Lata z Kulturą”. Wielu mieszkańców naszego miasta, uczestników koncertów letnich, wielokrotnie podkreślało, że nie wyobraża sobie, żeby w przyszłym roku nie było koncertów w ramach tego projektu – podkreśla Władysław Szczotka.


Organizatorem wszystkich wydarzeń jest Bielskie Centrum Kultury, a sfinansowane one zostały z budżetu miasta. Koncerty pod hasłem „Lato z Kulturą” odbywają się przez całe wakacje w każdą sobotę i niedzielę wieczorem. 20 sierpnia (sobota) o godz. 18.00 w Parku Słowackiego na scenie pojawi się Marek Torzewski.


Ten znany na całym świecie artysta operowy z towarzyszeniem własnego zespołu muzycznego wykona światowe przeboje muzyki popularnej. Dzień później, w niedzielę 21 sierpnia o godz. 16.30 na Rynku wystąpią zespoły Shanties, które wykonają m.in. szanty i piosenki żeglarskie.


Dwa ostatnie wakacyjne koncerty odbędą się 27 i 28 sierpnia. W sobotę 27 sierpnia o godz. 18.00 w Parku Słowackiego wystąpi Grupa Furmana. Ten bielski zespół zeprezentuje się m.in. w repertuarze country. Tegoroczne wakacje zwieńczy wielki koncert pożegnalny, który odbędzie się 28 sierpnia, o godz. 16.00 na Placu ATH.


Show zatytułowany „A nam jest szkoda lata” został przygotowany przez Zbigniewa Górnego. Z towarzyszeniem jego orkiestry na scenie pojawią się m.in. Krzysztof Tyniec, Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Wojciech Kaleta, Majka Jeżowska, Alicja Majewska, Anna Guzik, Krzysztof Piasecki oraz Kabaret Rak.


Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.


Komentujesz: Sierpniowe Lato z Kulturą w Bielsku-Białej

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: bielsko-biała, sierpień, letnie festiwale, koncerty, lato z kulturą


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie