Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Sierpnień 2010: więcej wyjazdów krajowych, mniej zagranicznych


29-10-2010


W sierpniu 2010 roku poziom uczestnictwa mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat w krajowych wyjazdach ogółem był wyższy niż w sierpniu 2009 roku, w zagranicznych wyjazdach ogółem – niższy. Notujemy spadek liczby krajowych wyjazdów długookresowych i wzrost liczby krajowych wyjazdów krótkookresowych. Za granicę na 5 i więcej dni wyjechała podobna liczba osób, na 2-4 dni – znacznie mniejsza.

W sierpniu 2010 roku liczba osób wyjeżdżających turystycznie w kraju lub za granicę była o pięć procent (0,25 mln) większa niż rok wcześniej.

Według szacunków Instytutu Turystyki, w sierpniu 2010 roku Polacy wzięli udział w 6,6 mln krajowych podróży turystycznych, czyli o ponad jedną piątą więcej w porównaniu z sierpniem 2009 roku. Obserwujemy większy wzrost liczby podróży krótkookresowych niż długookresowych.


W krajowych podróżach długookresowych, uczestniczyła mniejsza liczba osób niż w sierpniu 2009 roku, w krótkookresowych – większa; osoby wyjeżdżające na pięć i więcej dni podróżowały częściej i na podobny okres jak rok wcześniej, wyjeżdżające na 2-4 dni podróżowały również częściej i na dłuższy okres.

W strukturze krajowych wyjazdów turystycznych Polaków wyjazdy w celach typowo turystycznych miały podobny udział jak w sierpniu 2009; wyjazdy w celu odwiedzenia krewnych lub znajomych – nieco większy. Celem 63 proc. podróży była typowa turystyka, a 30 proc. – odwiedziny.

Według szacunków Instytutu Turystyki Polacy uczestniczyli w 0,9 mln turystycznych podróży za granicę, czyli podróży połączonych co najmniej z jednym noclegiem poza granicami kraju (o 10 proc. mniej niż rok wcześniej). W porównaniu z sierpniem 2009 roku obserwujemy podobną liczbę podróży długookresowych i spadek liczby podróży krótkookresowych.


źródło: Instytut Turystyki / www.dziennikturystyczny.pl

Komentujesz: Sierpnień 2010: więcej wyjazdów krajowych, mniej zagranicznych

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie