Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

W Rzeszowie powstaje kolejny quest


31-07-2012


„Dziś czas spędzisz ze mną na tropach przygody śladami kupców rzeszowskich. Król, szlacheckie rody, ceniły nasze towary i uczciwość wielką” – tak zaczyna się nowy quest w Rzeszowie. „Opowieść rzeszowskiego kupca”, to drugi z trzech szlaków questingowych, które powstają w stolicy Podkarpacia.


Tym razem quest „Opowieść rzeszowskiego kupca” przenosi turystów w czasy średniowiecznych jarmarków, handlarzy suknem, winem, czy zwierzętami. Jego trasa wiedzie po Rynku i okolicznych ulicach, przybliża detale architektury miejskiej, klasycystycznych kościołów i kamienic, a także budynków miejskich. Uczestnik podróżujący nowym questem dowiaduje się, jakie miary stosowano w średniowieczu, jak wyglądało miasto w XVIII wieku, a także poznaje historię rzeszowskiego Ratusza.


- Od połowy maja quest „Nutki historii w rzeszowskich pomnikach” , który prowadzi trasą rzeszowskich pomników, przeszło już około 5000 osób. Turyści są zachwyceni, że mogą poznać Rzeszów, jakiego jeszcze nie znali – mówi Marzena Furtak Żebracka Dyrektor Wydziału Promocji Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa.


Już wkrótce będzie dostępny także ostatni z questów – „Legendy Rzecha”, który przybliży historię początków miasta oraz legend z nim związanych. Turysta pozna dzieje wizyt królów w Rzeszowie oraz spisków i dokonań wielkich rodów szlacheckich, władających kiedyś miastem.


Ulotki questów „Nutki historii w rzeszowskich pomnikach” i „Opowieść rzeszowskiego kupca” dostępne są w Punktach Obsługi Mieszkańców oraz w Podziemnej Trasie Turystycznej, a także na stronach www.rzeszow.pl oraz www.questing.pl


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Rzeszów: kolejny quest już wkrótce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: rzeszów, questing


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie