Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Jaką ofertę przygotowuje Polska dla miliona gości, także tych bez biletów?02-03-2011


1 marca ruszyła sprzedaż biletów na mecze Euro 2012. Do końca miesiąca można się będzie rejestrować na zakup biletów poszczególnych kategorii. W przypadku większej ilości chętnych, od liczby biletów przeznaczonych do sprzedaży, w połowie kwietnia odbędzie się losowanie osób, które uzyskają prawo do zakupu biletów.


Zgodnie z informacjami UEFA, do sprzedaży trafi ok. 1,2 mln biletów na mecze w Polsce i na Ukrainie. Tymczasem tylko do Polski w trakcie Euro 2012 przyjedzie ponad 1 mln kibiców zagranicznych. Doświadczenia poprzednich organizatorów pokazują, że około połowa osób przyjeżdża na Turniej bez biletu. W jaki sposób będą mogli oni oddawać się piłkarskiemu świętu w Polsce poza stadionem?


Od czasu Euro 2004 w Portugalii, w krajach organizujących Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej przygotowywane są specjalne miejsca publicznego oglądania meczów oraz celebracji piłkarskiego święta, tzw. strefy kibica. Z założenia są one lokalizowane w stosunkowo niedużej odległości od stadionów w Miastach – Gospodarzach i jednocześnie w pobliżu głównych atrakcji miejskich, zapewniając przy tym dobrą komunikację z poszczególnymi częściami miasta. Ideą stref kibica jest wspólna zabawa i kibicowanie poza areną piłkarską, przede wszystkim przez osoby, które chcą uczestniczyć w piłkarskim święcie, ale nie posiadają biletu na mecz.


W tym momencie nie ma jeszcze ostatecznych decyzji co do lokalizacji stref kibica w poszczególnych Miastach – Gospodarzach w Polsce. Istnieją już natomiast plany takich lokalizacji. Zgodnie z nimi strefa kibica w Warszawie zostanie usytuowana w okolicach Pałacu Kultury i Nauki, a jej przewidywana pojemność może wynosić od 60 do 100 tysięcy osób. We Wrocławiu projektowana jest strefa zdolna pomieścić ok. 40 tys. osób i zostanie ona zlokalizowana w okolicach rynku i Placu Solnego. W Gdańsku strefa kibica jest planowana w okolicach Placu Zebrań Ludowych, a jej pojemność ma wynosić ok. 30 tys. osób. W Poznaniu przewidywana jest strefa na 30 tys. osób i obecnie rozpatrywane jest jej usytuowanie w jednej z dwóch lokalizacji – na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich lub w okolicach rynku.


W trakcie trzech tygodni Euro 2012 Polskę odwiedzi łącznie ponad 1 mln kibiców i turystów. Oznacza to duże wyzwanie dla bazy noclegowej w naszym kraju. Zgodnie z szacunkami ekspertów, opartymi o analizy zapotrzebowania wykorzystania miejsc noclegowych w trakcie poprzednich turniejów UEFA EURO, około połowa kibiców przebywających na stadionach oraz w miejskich strefach kibiców, będzie korzystała z bazy noclegowej w trakcie rozgrywek w Polsce.


Źródło: Informacja prasowa Pl.2012


Komentujesz: Ruszyła sprzedaż biletów na Euro 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, poznań, wrocław, gdańsk, euro 2012, mistrzostwa europy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie