Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Inwestycje w kurortach


27-09-2012


Wystartował portal www.inwestycjewkurortach.pl - pierwsze miejsce w Polsce, które skupia wiedzę na temat rynku apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych. Portal jest obrazem aktywnie rozwijającego się w naszym kraju segmentu nieruchomości określanych jako „second home” oraz obiektów typu „condo”.


Według danych Instytutu Turystyki rośnie liczba cudzoziemców odwiedzających Polskę. W pierwszym kwartale tego roku odnotowano 12 proc. wzrost zagranicznych gości odwiedzających nasz kraj. Także dane GUS wyraźnie wskazują, na większy ruch w turystyce. Dobre prognozy na rynku potwierdza też aktywność sieciowych hoteli. Jak wynika z najnowszego raportu Cushman & Wakefield w pierwszej połowie tego roku baza hotelowa w naszym kraju powiększyła się o 92 skategoryzowane hotele. Ale co najważniejsze wszyscy deweloperzy oraz eksperci rynku potwierdzają, że w najbliższych latach rozwijały się będą condo obiekty.


Mimo rozwoju rynku, nie było do tej pory w Polsce firmy, która generuje kompleksową wiedzę o takich inwestycjach. Powstawały np. raporty o tego typu nieruchomościach, ale nie pokazywały one całej skali rynku - szczególnie wiedzy, która byłaby dostępna dla osób szukających apartamentu w kurortach. 

– Powstało wiele analiz obejmujących inwestycje nad morzem, w górach czy na Mazurach. Prawie wszystkie były jednak skierowane do specjalistów z branży, a nie przeciętnego Kowalskiego. Portal www.inwestycjewkurortach.pl jest pierwszym w Polsce miejscem, które gromadzi i przekazuje informacje poszukiwane przez indywidualne osoby – wyjaśnia cel powstania portalu jego założyciel i dyrektor zarządzający Grzegorz Kosiura.


Na portalu można znaleźć szczegółowe dane o inwestycjach. Ich wyszukiwanie jest intuicyjne i dopasowane pod potrzeb przyszłych właścicieli apartamentów. Inwestycje są podzielone na główne kategorie: morze, góry, jeziora, las i country. Kategorie wyszukiwania odpowiadają więc potrzebom klientów planujących zakup swojego apartamentu wypoczynkowego. Dla ułatwienia właściciele portalu zaplanowali też wyszukiwanie poprzez mapę Polski. Uzupełnieniem będzie część merytoryczna: porady ekspertów, newsy z branży, informacje dotyczące turystyki w Polsce czy trendów w wyposażeniu apartamentów wypoczynkowych.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Ruszył pierwszy w Polsce portal o nieruchomościach wypoczynkowych

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie